Koszulka z własnym nadrukiem

0
Koszulka z własnym nadrukiem

To w jaki sposób się ubieramy w dużym stopniu definiuje naszą osobowość. Choć nie powinno się oceniać książki po okładce, to wygląd zewnętrzny dostarcza obserwatorom wiele informacji. Nie można się kreować zdania na temat danej osoby tylko i wyłącznie na podstawie jej stylu, lecz jest to spora sugestia. Wyrażamy siebie na różne sposoby, zaś ubrania są bardzo popularną, a zarazem uniwersalną metodą. Mimo iż wielkie koncerny mają do zaoferowania mnóstwo różnorakiej odzieży, to niektórzy odczuwają pewien niedosyt. Takie osoby chcą ubrania skrojone typowo pod nich, z dobranym własnoręcznie nadrukiem. Całe szczęście dla tych kreatywnych klientów także się coś znajdzie.

Koszulki z własnym nadrukiem zyskują ostatnimi czasy na popularności. W niektórych sklepach internetowych można znaleźć generator, w którym potencjalny klient tworzy wzór. Koszulki na zamówienie z własnym zdjęciem, wykonanym przez własnoręcznie to znakomita opcja. Fotografia może przedstawiać nas, albo bliskie nam osoby. Ten sposób upamiętnienia ważnych chwil w życiu jest z pewnością godny zainteresowania. Jeżeli z kolei nie czujemy w sobie powołania na fotografa, tudzież stylistę i nie posiadamy dobrych jakościowo zdjęć, to nic straconego.

Na stronach internetowych sklepów, które oferują tego typu usługi, znajdują się zazwyczaj gotowe wzory, na przykład ikony emocji, krótkie cytaty lub obrazki. Nadruki na koszulkach to także wspaniały pomysł na prezent dla bliskiej nam osoby. Na dzień mamy, taty czy nauczyciela możemy stworzyć w ten sposób oryginalny prezent, który jednocześnie będzie się odznaczał dużą użytecznością dla osoby obdarowywanej. Projektując koszulkę poczujemy się jak profesjonalny projektant mody. Być może odkryjemy w sobie powołanie do pełnienia tego typu funkcji. Ogólnie opcja projektowania jest znakomita dla osób o zamiłowaniach artystycznych, które lubią tworzyć, a także dla wszystkich kreatywnych ludzi. Wyrażanie siebie w tym wypadku zyskuje jeszcze głębsze znaczenie. Szczególnie dziewczyny znają ten ból, kiedy idą sobie ulicą w nowej bluzce, a z naprzeciwka nadchodzi ich koleżanka w tej samej stylizacji.

Wrażenie oryginalności oraz odrębności znika w tej sytuacji bezpowrotnie. Zamawiając koszulkę, którą sami uprzednio opatentowaliśmy mamy stuprocentową, niezachwianą pewność, iż nasz strój jest jedyny w swoim rodzaju i nikt na całym świecie nie ma podobnego w swojej garderobie. W zależności od pożądanego przez nas koloru, tudzież kroju koszulki, wybieramy ten najbardziej odpowiedni w internetowym generatorze i… Do dzieła!

Jakie wybrać etui na Samsung A80?

0
Samsung A80

Samsung nieustannie powiększa swoją rodzinę smartfonów z serii A. Do najbardziej ciekawych i oryginalnie wykonanych bez wątpienia można zaliczyć Samsunga Galaxy A80. Interesującym rozwiązaniem jakie zostało tutaj zastosowane jest wysuwany i dodatkowo obracany aparat fotograficzny. Na pleckach znajdują się trzy aparaty – główny 48 Mpix, 8 Mpix z ultraszerokim obiektywem oraz aparat do wykrywania głębi. Gdy wybierzemy tryb selfie aparat wysuwa się i obraca. Dzięki temu autoportrety itd. robi się tak naprawdę aparatem głównym. W poczet zalet możemy zaliczyć bezramkowy wyświetlacz o przekątnej 6.7 cala z matrycą Super Amolet czy też baterię o pojemności 3700 mAh.

O tak dobrze przygotowany zarówno pod względem wizualnym jak i technicznym smartfon warto dodatkowo zadbać chroniąc go przed różnego rodzaju uszkodzeniami.

Jakie etui ochronne będzie najlepsze dla Galaxy A80?

W zależności do tego w jakim celu najczęściej wykorzystujemy telefon oraz w jakim stopniu chcemy go zabezpieczyć mamy do wyboru etui na tył lub pokrowce z klapką.

Najbardziej popularne pokrowce na tył to etui silikonowe na Samsung A80. Są one elastyczne a po założeniu na obudowę odpowiednio dopasowują się do jej kształtu. Taki case jest również cienki dzięki czemu nie zwiększa wymiarów smartfona w bardzo odczuwalny sposób.

Wśród wielu kolorów, wzorów, delikatnych aplikacji znajdziemy także nakładki w całości przeźroczyste. Ten rodzaj etui z pewnością spodoba się każdemu, kto chce, by Galaxy A80 był zabezpieczony przed porysowaniem itd., a jednocześnie oryginalny wygląd obudowy nie został zakryty.

Jakie wybrać etui na Samsung A80

W ofercie znajdują się także etui pancerne. Są to także pokrowce na tył. Wykonane są one jednak z grubszych materiałów (TPU odpornego na odkształcenia i innych tworzyw), często składają się z dwóch odrębnych warstw. Często są one także poddawane specjalnym testom wytrzymałościowym.

Pokrowce zamykane na klapkę to przede wszystkim całościowa ochrona A80. Telefon wkłada się do specjalnych elastycznych szyn, które utrzymują go wewnątrz. Jednocześnie chronią one jego boki i tył. Klapka zabezpiecza wyświetlacz. Jeżeli zależy nam, by było to coś eleganckiego możemy wybrać etui skórzane. Popularne są także różnego rodzaju futerały powleczone skórą ekologiczną oraz innymi materiałami. Mogą być one całkiem gładkie lub posiadać delikatnie chropowatą strukturę. Dostępne są także kabury z delikatnymi tłoczeniami lub aplikacjami. Pokrowce mogą być otwierane do boku lub w dół. Większość z nich posiada jedną lub kilka kieszonek w których możemy schować gotówkę lub karty płatnicze. Jest to wygodne rozwiązanie, gdy wychodząc nie chcemy zabierać ze sobą całego portfela. Niektóre etui z klapką mogą być wykorzystywane jako podstawki.

Wszystkie wymienione powyżej pokrowce zostały precyzyjnie przygotowane z myślą o Galaxy A80. Dzięki temu nie musimy się martwić o jego funkcjonalność. Dedykowane otwory na aparat i złącza oraz osłonki na przyciski pozwalają na wygodne korzystanie z telefonu. Bez wyjmowania go z etui będzie można robić zdjęcia, rozmawiać itp.

Sportowe opaski na ramię lub saszetki na pas na pewno przypadną do gustu każdej osobie, która lubi aktywnie spędzać czas. Dzięki nim telefon podczas treningu czy spaceru będziemy mieć zawsze pod ręką.

Zalety mieszkania we Wrocławiu. Czy warto inwestować tam w nieruchomości?

0
Zalety mieszkania we Wrocławiu. Czy warto inwestować tam w nieruchomości?

Czeka Cię przeprowadzka? Zastanawiasz się, w jakim mieście żyłoby Ci się najlepiej? Bierzesz pod uwagę stolicę Dolnego Śląska, ale jeszcze nie jesteś do niej przekonany w 100 procentach? Przeczytaj ten artykuł i zobacz, dlaczego warto zamieszkać we Wrocławiu.

Dobór śrub – o czym warto pamiętać?

0
Dobór śrub – o czym warto pamiętać?

Jeśli zastanawiasz się, jak dobierać łączniki śrubowe do konkretnego mocowania, ten poradnik jest dla Ciebie. Wbrew pozorom może być to dość skomplikowane zadanie, a połączenie dwóch lub więcej elementów wymaga choć podstawowej wiedzy. Łączenie ze sobą przypadkowych elementów, które mamy akurat pod ręką nie jest bowiem najlepszym pomysłem. Każda śruba wcale nie jest taka sama.

Od czego zależy dobór śrub?

Jeśli konkretne połączenie będzie obciążone dużymi siłami dynamicznymi oraz statycznymi, specyfikacja musi zawierać długość oraz średnicę, a do tego także materiał wykonania śruby. Są to dane, które po prostu muszą zostać wyszczególnione. Pozwoli to uniknąć pomyłek podczas użytkowania i wynikających z nich niebezpiecznych konsekwencji. Jeśli zastosowałbyś materiał St4 do przykręcania panewek silnika w aucie, powstała konstrukcja uniemożliwiłaby jazdę. Co więcej, spowodowałoby to więcej szkód niż pożytku. W takim przypadku konieczne jest zastosowanie trwałej, solidnej i wytrzymałej stali maszynowej.

Co więcej, wykorzystany gwint powinien być wzmacniający łącze oraz drobnozwojowy. Podczas mocowania konieczne jest również zadbanie o zabezpieczenie nakrętki lub śruby przed odkręcaniem, w czasie kiedy silnik pracuje. Możesz na przykład wykonać specjalny otwór w łbie i utworzyć mocowanie przy użyciu specjalnego drutu, wykorzystać podkładki, które po przykręceniu kluczem śruby odkształca się i nie da się ich już obrócić. Inna metoda przewiduje zastosowanie łba ze stożkowym zakończeniem, które zaklinuje połączenie.

Eksploatacja śrub

Podczas eksploatacji śrub w przytoczonej powyżej sytuacji konieczne jest dbanie o wytrzymałość połączenia, jednak nie musisz koniecznie skupiać się na wrażliwości na korozję, ponieważ części będą stale umieszczone w oleju silnikowym, który ochroni je przed powstawaniem korozji. Jednak w sytuacji, kiedy będziesz musiał dopasować śruby do konstrukcji, która umieszczona jest na zewnątrz, wykorzystaj elementy pokryte cynkiem. Z kolei jeśli będą one miały do czynienia z agresywnym środowiskiem, łączniki powinny być wykonane z nierdzewnych materiałów i dopasowane do środowiska chemicznego. To oczywiste, że jedne będą odpowiednie przy produkcji kwasu siarkowego, a inne do przemysłu spożywczego. Pamiętaj również o tym, by wybierając konkretne śruby upewnić się, czy posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty jakości.

EBMiA.pl

Ogromny wybór śrub znajdą Państwo w sklepie techniczno-narzędziowym EBMiA.pl pod adresem: https://www.ebmia.pl/sruby-nakretki-podkladki-wkrety-c-196_4837_3480_2219.html

Czym jest przedpłata i czy podlega zwrotowi?

0
Czym jest przedpłata i czy podlega zwrotowi

Przedpłata – z tym terminem spotkał się chyba każdy, szczególnie jeżeli składał zamówienie na jakąś drogą usługę lub produkt. To właśnie wtedy bardzo często trzeba uiścić przedpłatę, która najczęściej przybiera jedną z dwóch form: zaliczki lub zadatku. Chociaż terminy te bywają stosowane wymienię, jak gdyby były synonimami, absolutnie nimi nie są. Warto o tym pamiętać, a podczas umawiania się na przedpłatę mieć świadomość, co oznacza każdy z nich.

Zadatek jako przedpłata

Pierwsze bardzo często stosowany termin to zadatek jako przedpłata. Aby wpłacona na poczet realizacji zamówienia kwota rzeczywiście była zadatkiem, osoby muszą dokładnie tak się umówić, co powinno mieć skutek w postaci zapisania tego w formie umowy pisemnej. Jeżeli podczas wręczania kwoty nie spisze się umowy, nie można traktować jej jako zadatku. To bardzo ważne, bo może mieć to poważne konsekwencje dla którejś ze stron. Zadatek nie podlega bowiem zwrotowi. Cała kwota wrodzona jako zadatek pozostaje u osoby, która ten zadatek przyjęła.,

Co dzieje się z zadatkiem

Podczas spisywania umowy o wręczeniu zadatku, rzeczywiście trzeba przekazać ustaloną kwotę lub inną formę zapłaty. Zadatek może mieć zatem formę na przykład rzeczy materialnej, która zostanie wręczona. Jaka jest zwyczajowo najczęściej uiszczana kwota zadatku? Nie powinna być ona większa niż 50% wartości zamówienia. Najczęściej można spotkać się z zadatkiem w wysokości około 30%. Tak jak już wspomniano powyżej – w pewnych okolicznościach zadatek nie podlega zwrotowi. Poniżej dokładna informacja dotycząca tego, co dzieje się z zadatkiem w różnych innych opcjach.

– jeżeli obydwie strony dobrowolnie odstępują od umowy – zadatek zostaje po prostu zwrócony do osoby, która go uiściła
– jeżeli umowa została odpowiednio zrealizowana – zadatek zostanie potraktowany jako część zapłaty. Zamawiający musi opłacić resztę.
– jeżeli umowa została zerwania przez stronę zamawiającą, która wcześniej wręczyła zadatek – cała kwota zadatku pozostaje w rękach osoby pokrzywdzonej zerwaniem umowy
– jeżeli umowa zostanie zerwana przez stronę otrzymującą zadatek – strona wręczająca może ubiegać się o dwukrotność zadatku jako pewnej formy zadośćuczynienia.

Zwrot przedpłaty

Zadatek jest zatem w pewnym stopniu zabezpieczeniem każdej ze stron umowy. Jeżeli druga strona zerwie warunki umowy czy zrezygnuje z jej realizacji – pokrzywdzony nie zostaje z niczym. Jeżeli natomiast wszystko zostanie pozytywnie zrealizowane – zadatek zalicza się na poczet całej sumy do zapłaty.

Druga forma przedpłaty czyli zaliczka

Druga powszechnie stosowana forma przedpłaty to po prostu zaliczka. O zaliczce z pewnością słyszał każdy, zdecydowanie częściej ludzie umawiają się właśnie na wręczenie zaliczki, przy czym może to być tylko i wyłącznie umowa ustna. Nie muszą tego nigdzie spisywać – to właśnie odróżnia zaliczkę od zadatku. Zaliczka jak najbardziej podlega zwrotowi. Zatem nawet jeżeli strony po prostu zrezygnują z kontynuowania umowy, co może mieć miejsce zarówno ze strony zamawiającego jak i realizujące, kwota zaliczki po prostu wraca do osoby, która wręczyła. Poniżej dokładna informacja dotycząca w konsekwencji dla zaliczki jako formy przedpłaty.

– jeżeli umowa zostanie pozytywnie zrealizowana – zaliczka traktowana jest po prostu jako część zapłaty
– jeżeli umowa zostanie rozwiązana przez strony za obopólną zgodą – zaliczka zostanie zwrócona do osoby, która ją wręczyła
– jeżeli umowa zostanie rozwiązana przez stronę wręczającą zaliczkę – wraca do niej cała kwota zaliczki bez żadnych konsekwencji
– jeżeli umowa zostanie rozwiązana w oknie zrealizowana przez osobę, której wcześniej wręczono zaliczkę – oddaje ona zaliczkę w całej kwocie.

Zaliczka w całości wraca, a zatem nie stanowi ona jakiejkolwiek formy zabezpieczenia interesów obydwóch osób podpisujących umowę. Jest traktowana tylko i wyłącznie jako element zapłaty. Natomiast w przypadku niezrealizowania umowy czy odstąpienia od niej – każda ze stron może ubiegać się o możliwość odszkodowania na zasadach ogólnych.

Szukasz inspiracji? Wybierz się na zakupy!

0
Szukasz inspiracji? Wybierz się na zakupy!

Urządzanie mieszkania nie zawsze jest proste. Wymaga sporych pokładów kreatywności i cierpliwości. Niestety nie każdy wie od czego zacząć, ani co może sprawdzić się w jego domu. W takich sytuacjach warto poszukać dodatkowej inspiracji. Na szczęście można je znaleźć bez większych problemów.

Jaki model sukni ślubnej z długim rękawem powinna wybrać przyszła panna młoda?

0
Jaki model sukni ślubnej z długim rękawem powinna wybrać przyszła panna młoda?

Młode pary obawiają się organizacji wesela przez wzgląd na ilość obowiązków jakich należy dopilnować przed tym dniem. Przyszli małżonkowie stoją przed wieloma decyzjami takimi jak wybór sali, orkiestry, a także dobór jadłospisu. Elementy te powinny być dopasowane bezpośrednio do potrzeb oraz oczekiwań zaproszonych gości, a także współgrać z gustem organizatorów. Uroczystość powinna odbywać się przy podniosłej atmosferze. Każda zaproszona osoba powinna mieć zagwarantowany komfort.

Największą trudnością podczas organizacji tego wydarzenia jest bez wątpienia dobór kreacji. Przyszłym małżonkom  zależy na tym, aby w tym dniu wyglądać bajecznie i jednocześnie czuć się swobodnie podczas zabawy. W tym celu konieczne jest dopasowanie elementu garderoby do swojej sylwetki, a także indywidualnych preferencji oraz upodobań. Warto zdecydować się na elastyczny materiał, który zapewni świeżość i wygodę przez całą noc. Kobiety dokonują selekcji ofert w sposób szczególnie wnikliwy, gdyż zdają sobie sprawę z tego, że przykuwają podczas wesela największą uwagę. W głównej mierze zależy im na uzyskaniu olśniewającego wyglądu, który każdy z zaproszonych gości zapamięta na długi czas.

Suknia z długim rękawem nie tylko na lato

Kobiety mają do dyspozycji wiele różnego rodzaju kolekcji, jednak najbardziej rozchwytywaną propozycją w ostatnim czasie są suknie ślubne z długim rękawem. Panny młode wyglądają w takich kreacjach zmysłowo i elegancko. Nie muszą mieć także żadnych obaw, że zmarzną w chłodne wieczory. Klasyczny krój idealnie dopasowuje się do każdej sylwetki tworząc niepowtarzalny efekt, na który każdy gość zwróci uwagę. W ofercie Marty Trojanowskiej znajdują się modele w kilku wersjach, co znacznie ułatwia podjęcie trafnej i w pełni zadowalającej decyzji. Zarówno miłośniczki krótkich kreacji, jak również fanki długich sukni będą w stanie znaleźć coś adekwatnego dla siebie. Dużą zaletą asortymentu jest niepodważalna jakość wykonania.

Panny młode nie muszą obawiać się, że ich suknie ślubne z długim rękawem ulegną zniszczeniu bądź zabrudzeniu, gdyż wykonane są z trwałego i odpornego materiału. Ponadto wiele z nich zostało udoskonalonych poprzez dodatki oraz wzory, które podnoszą atrakcyjność kreacji i sprawiają, że kobieta może czuć się wyjątkowo i pewnie siebie. Taka różnorodność przedstawianej oferty powoduje, że żadna panna młoda nie powinnam mieć większych trudności w podjęciu decyzji.

Przewodnik po szafkach RTV

0
Przewodnik po szafkach RTV

W wielu domach telewizor stanowi jeden z najważniejszych elementów. Ustawiony lub zawieszony zwykle w centralnej części pokoju dziennego stanowi miejsce wspólnego spędzania czasu z rodziną lub relaksu po ciężkim dniu pracy. Nie bez znaczenia pozostaje więc także szafka pod telewizor. Na rynku jest ich mnóstwo, a więc wybór nie jest łatwym zadaniem. Nowoczesna szafka czy stolik pod TV powinny być przede wszystkim ładne, praktyczne i ponadczasowe.

Najpraktyczniejsze szafki na telewizor

Dobrze dobrana szafka RTV to obowiązek każdego, kto posiada większą ilość sprzętu multimedialnego, a nie ma ochoty codziennie przyglądać się nieestetycznej plątaninie kabli. Nowoczesne szafki RTV są zaprojektowane w taki sposób, aby pomieścić duże ilości sprzętu, zapewnić mu optymalny przepływ powietrza i skutecznie ukryć niewygodne kable. Ale to nie wszystko. Weźmy pod uwagę także wszystkie piloty, płyty z filmami czy grami na konsolę i inne gadżety. Nowoczesna szafka pod telewizor powinna posiadać szuflady lub półki, w których będziemy mogli to wszystko schować. Pamiętajmy, że im większa powierzchnia nośna szafki, tym solidniejsza musi być jej konstrukcja. Szczególnie, gdy decydujemy się na szafki pod telewizor wiszące. W takim przypadku warto postawić na szafki RTV drewniane (np. szafka RTV dębowa), które w połączeniu z elektroniką dają wrażenie ekskluzywności i ponadczasowej elegancji. Natomiast szafka pod TV wykonana z płyty akryluksowej lub akrylowej gwarantuje stylowy wygląd i wytrzymałość. Materiał ten jest odporny na zarysowania, a szafka RTV w połysku jest łatwa do utrzymania w czystości. Więcej informacji na https://zona-design.pl/

Podwieszana szafka RTV czy klasyczna, stojąca szafka na telewizor? Ten wybór uzależniamy już od naszych indywidualnych preferencji i stylu, w jakim urządzony jest pokój. Wisząca szafka RTV sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy nie posiadamy dużo ciężkiego sprzętu lub gdy telewizor również wisi nad nią na ścianie.

Stoliki pod TV na nóżkach

Szafki pod telewizor nowoczesne zwykle są zwykłą bryłą pozbawioną nóżek. Ciekawą alternatywę stanowią natomiast nowoczesne stoliki RTV, które swoim designem nawiązywać mogą do różnych stylów wnętrzarskich. Stolik pod RTV nie powinien kojarzyć się ze staromodnym wystrojem wnętrz. Nowoczesne stoliki pod telewizor posiadają nietuzinkowe bryły i zdobienia, dzięki którym świetnie wkomponują się w każdy styl wnętrza. Ciekawą propozycją są stoliki RTV szklane. Jest to świetna propozycja dla wszystkich, którym znudziły się już stoliki RTV klasyczne, stoliki pod telewizor drewniane oraz szafki RTV nowoczesne. Szklany stolik pod telewizor wygląda bardzo elegancko, nierzadko posiada także podświetlenie LED, które wnosi do pomieszczenia wyjątkowy klimat. Interesującą alternatywą dla dużych pokoi dziennych jest stolik RTV narożny, który pozwala na ustawienie dużej ilości sprzętu oraz dekoracji. Nie zapominajmy, że stolik na telewizor, szafka TV czy szafka RTV wisząca mogą stanowić także miejsce na dekoracje.

Szafki pod TV i stoliki RTV – jakie wykończenie?

Większość mebli RTV wykonanych jest z drewna (np. szafka RTV dąb), dlatego dominują wśród nich brązy. Jeżeli marzy nam się nietuzinkowy stolik na TV, powinniśmy zdecydować się na wykończenie płytą akrylową lub akryluksową, ponieważ w tym przypadku kolorystka nie ma ograniczeń. Pamiętajmy jednak, że stolik telewizyjny powinien pasować do reszty umeblowania salonu. Ekskluzywne szafki RTV to meble codziennego użytku, dlatego warto kupować je w sprawdzonych sklepach, np. na https://zona-design.pl/meble/stoliki-tv/.

Jak dobrać stanik?

0
Jak dobrać stanik?

Dobór odpowiedniego stanika jest tak samo ważny, jak dopasowanie każdej innej części garderoby. Żadna z nas nie czułaby się przecież komfortowo w za ciasnych spodniach, zbyt małych butach, czy przykrótkiej sukience. Mimo wszystko wciąż wiele z nas ma problem z dobraniem dobrego rozmiaru biustonosza. Czas to zmienić!

Wybór stanika dopasowanego do rozmiaru piersi wbrew pozorom nie jest rzeczą niemożliwą. W poniższym artykule podpowiemy co zrobić, by znaleźć dla siebie biustonosz, który będzie świetnie podtrzymywał i modelował piersi, a do tego zapewni komfort noszenia przez cały dzień. Zapraszamy do lektury.

Trzy kroki do idealnego biustonosza

Jeśli planujesz zakup stanika w sklepie internetowym, zadbaj o to, by przed wyborem konkretnego modelu zawsze skorzystać z tabeli rozmiarów, dzięki której precyzyjnie dopasujesz rozmiar biustonosza. Możesz to sprawdzić na przykładzie sklepu internetowego Ewa Bień: https://ewabien.com/pl/biustonosze.html. Pamiętaj, że każdy model jest inny, dlatego dla każdego z nich warto sprawdzić wymiary osobno.

Obwód pod biustem

Weź do ręki centymetr krawiecki i na samym początku zmierz obwód pod biustem. Przyjmij postawę wyprostowaną, wtedy pomiar będzie w 100% wiarygodny. Ułóż centymetr wokół klatki piersiowej – powinien być zaciśnięty na tyle, by móc swobodnie oddychać. Uzyskany wymiar zaokrąglij w górę lub w dół, np. 61 cm zaokrąglij do 60 cm, ale już 63 cm do 65 cm itd. Kiedy założysz biustonosz i nie będzie się on przesuwał na boki albo w górę, czy też w dół, oznacza to, że obwód został określony prawidłowo.

Obwód w biuście

Teraz czas na zmierzenie obwodu w biuście. Możesz to zrobić w biustonoszu (najlepiej miękkim, bez usztywnienia) lub bez – wszystko zależy od jędrności Twoich piersi. Centymetr należy ułożyć w najszerszym miejscu i nie ściskać go. Pamiętaj, by leżał on równo z przodu i z tyłu. Teraz odczytaj uzyskany pomiar i przejdź dalej.

Poznaj rozmiar swojej miseczki

Kiedy już pobierzesz dwie powyższe miary, czas na obliczenie rozmiaru miseczki. W tym celu skorzystaj z tabeli rozmiarów konkretnego sklepu z bielizną i dopasuj obwód w biuście do odpowiadającej mu literki, czyli do wielkości miseczki. Z kolei obwód pod biustem będzie równoważny z liczbą występującą w rozmiarze, np. 75C, gdzie liczba 75 oznacza obwód pod biustem (od 73 do 77 cm), a literka C odpowiada obwodowi w biuście.

Odpowiedni rozmiar biustonosza

Kiedy już dobierzesz rozmiar i zamówisz swój wymarzony biustonosz, przymierz go, jak tylko do Ciebie dotrze. To bardzo ważne, by sprawdzić, czy wybrany model jest dobrze dopasowany do Twoich piersi. Po założeniu go ułóż biust, wygarniając piersi spod pachy do środka. Trzymaj w tym czasie biustonosz przy fiszbinie, by się nie przesunął. Naciągnij także ramiączka stanika w taki sposób, by nie spadały z Twoich ramion, ale też za mocno Cię nie ściskały. Pamiętaj, że to nie one podtrzymują biust, lecz robi to obwód, dlatego nie może być za luźny. Jeśli miseczki nie deformują piersi, ale pięknie je zbierają i eksponują, a fiszbiny nie uciskają Twojego ciała, oznacza to, że biustonosz został dobrany prawidłowo. A jeśli szukasz wysokogatunkowych biustonoszy, które pokochało już wiele Polek, zajrzyj na: https://ewabien.com/.

Grzybica stóp – uciążliwa dolegliwość

0
Grzybica stóp - uciążliwa dolegliwość

Oprócz grzybicy paznokci wyróżniamy również grzybicę skóry stóp. Grzybicą stóp nazywamy powierzchniowe zakażenie grzybicze skóry stóp. Dotyka najczęściej osób, które często korzystają z basenu oraz sportowców. Możemy nazwać ją chorobą cywilizacyjną, przenoszoną z człowieka na człowieka. Szybko zdiagnozowana grzybica stóp może ustąpić bez długotrwałego leczenia farmakologicznego.

Objawy i czynniki sprzyjające wystąpieniu zakażenia grzybiczego

Grzybicę stóp sygnalizuje zaczerwieniona, swędząca i piekąca skóra. Najczęściej grzyby atakują stopy. To doskonałe miejsce do rozwoju, ponieważ w butach jest ciepło, ciemno i wilgotno. Grzybom sprzyjają też mikrourazy często zdarzające się na stopach właśnie. Do czynników sprzyjających możemy dodać osłabioną odporność, ciąże, antybiotykoterapię, choroby metaboliczne typu cukrzyca, otyłość, choroby układu krążenia, nadpotliwość stóp oraz noszenie obuwia i skarpetek ze sztucznego tworzywa.

Rodzaje grzybicy stóp

W zależności od lokalizacji zmian grzybiczych oraz objawów im towarzyszących, wyróżniamy cztery rodzaje grzybicy w obrębie skóry stóp:
grzybica międzypalcowa – najczęściej występująca. Grzybica umiejscowiona jest w przestrzeni międzypalcowej, a naskórek jest zmacerowany i wilgotny, z czasem zaczyna się łuszczyć i pękać. Zmiany pojawiają się początkowo zazwyczaj między piątym a czwartym palcem i z czasem przesuwają się ku kolejnym. Nieleczona grzybica międzypalcowa może przenieść się na paznokcie, które stają się żółte i pogrubiałe.
grzybica mokasynowa/złuszczająca – ta grzybica skóry stóp obejmuje podeszwy oraz brzegi stóp. Charakteryzuje się rumieniem, suchym rogowaceniem, świądem, pękającą skórą oraz złuszczaniem.
grzybica potnicowa – to zakażenie grzybicze w postaci pęcherzyków rozsianych na skórze w obrębie stóp. Pęcherzyki mają to do siebie, że pękają co stanowi ryzyko wtórnego zakażenie bakteryjnego. Zmiany chorobowe lokalizują się zwykle w okolicy łuku stopy.

Diagnostyka i leczenie zmian grzybiczych

W celu poprawnego zdiagnozowania grzybicy skóry stóp należy wykonać badanie mykologiczne. Najlepiej udać się do gabinetu podologicznego lub dermatologicznego. Tam specjalista pobierze materiał do badania i trafi on do laboratorium.
Leczenie w przypadku zmian, które są jeszcze stosunkowo niewielkie polega na stosowaniu preparatów przeciwgrzybiczych jedynie miejscowo. Zaognione zmiany, rozsiane na większą powierzchnię stóp, zazwyczaj wymagają dołączenia do terapii leków doustnych.

https://podologwwarszawie.pl/

 

Zobacz też