Jak zrobić makijaż twarzy krok po kroku, by zabłysnąć?

0
Jak zrobić makijaż twarzy krok po kroku, by zabłysnąć?

Rozświetlony makijaż inspirowany techniką strobingu to hit minionego lata. Elementy błysku mogą być jednak z powodzeniem przemycone do makijażu jesienno-zimowego. Podpowiemy ci jak stworzyć piękny, subtelny i świetlisty makijaż, który nada twojej twarzy świeżości i wyraźnie ją odmłodzi.

Dziczyzna wraca do łask

0
Dziczyzna wraca do łask

Dziczyzna, która straciła na popularności – wraca do łask, a to z powodu zarówno walorów smakowych jak i ogromu wartości odżywczych. Duża ilość białka, niska zawartość tłuszczu – to zalety mięsa dzikich zwierząt. Najpopularniejszym rodzajem dziczyzny jest mięso z dzika, które w smaku do złudzenia przypomina wieprzowinę. Przed obróbką mięso to warto zamarynować.

Najpopularniejsze danie z dzika

W Internecie napotkamy wiele przepisów na dania z tego rodzaju mięsa, najlepiej sięgnąć jednak do starych przepisów naszych babć. Kiełbasa z dzika to rarytas i warto poświęcić chwilę czasu, aby przygotować tę potrawę. Wydawać się może, że jest to bardzo skomplikowane, aby przyrządzić smaczną dziczyznę – nic bardziej mylnego. Przed rozpoczęciem właściwych przygotowań warto właściwie zamarynować mięso i przygotować je do dalszej obróbki, aby nie było twarde. Składniki znajdziemy w każdej kuchni, a są to między innymi: sól, pieprz, jałowiec, czosnek, majeranek. Aby kiełbasa z dzika wyszła wyśmienita należy ją uwędzić, a w przypadku braku wędzarni można się ratować gotowaniem. Najważniejszy jest rodzaj mięsa – aby było z młodego osobnika oraz upolowane na przełomie jesieni i zimy.

Porady przy przyrządzaniu dziczyzny

Pragnąc, by dziczyzna była aromatyczna najlepiej poświęcić na wędzenie aż 3 dni. Najlepsze jest drewno okorowane z drzew owocowych. Aby kiełbasa z dzika wyszła idealna należy do zmielonego mięsa dodać najładniejsze kawałki pokrojone w kostkę. Warto upewnić się, że źródło, z którego pochodzi dziczyzna jest pewne i przeszło pomyślnie wszystkie badania weterynaryjne gdyż istnieje ryzyko włośnicy. Przed wędzeniem warto zwoje kiełbasy z dzika poddać zabiegowi podsuszania przez około godzinę – dwie. Z czym najlepiej podawać dziczyznę? Na słodko z konfiturą lub dżemem. Idealnie wkomponują się też warzywa – gotowana marchewka czy marynowane buraczki. Podstawowym dodatkiem są także leśne grzyby w każdej postaci.

Wartości odżywcze dziczyzny

Z pewnością więcej wartościowego białka, mniej kalorii i sporo witamin z grupy B. Ponadto zwierzęta żyjące na wolności odżywiają się tym, co oferuje im natura – bez faszerowania ich sztucznymi paszami oraz antybiotykami. Rozwijają się w swoim tempie, bez nacisku ze strony człowieka. Żyją na wolności, nie w klatce – to wszystko sprawia, że mięso jest droższe, ale i nieporównywalnie wartościowe. Wiąże się z tym też to, że mięso jest twardsze. Ale wystarczy, by mięso poleżało w chłodzie, a następnie w marynacie, by skruszało i aby np. powstała świetna kiełbasa z dzika.

Artykuł powstał we współpracy z https://zdziadapradziada.pl/pol_m_Kielbasy_Kielbasa-z-dzika-174.html

Jak zarobić na blogowaniu?

0
Jak zarobić na blogowaniu?

Pisanie bloga od kilku lat stało się coraz bardziej popularne, a można powiedzieć, że również modne. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu mało kto wiedział czym jest samo blogowanie i na czym ono dokładnie polega. Nawet jeśli rozumiał tą idee, przez lata była ona bardzo nie doceniania. Wiele osób zaczynających kilka lat temu zarabiać realne pieniądze na blogu, była nierozumiana przez społeczeństwo. Mało kto był w stanie zrozumieć w jaki sposób można dostać pieniądze, że dziele się różnymi historiami. Okazuje się, że zarabianie na blogowaniu jest możliwe. O ile początkowo pisanie bloga było właśnie swojego rodzaju prowadzeniem pamiętnika, tak z biegiem lat zmieniło się to w coś przypominającego często portale eksperckie. Jednak jak zarabiać na blogu tyle, aby było to opłacane? Tak naprawdę podejść do tego tematu może być bardzo dużo. Jednym z prostszych sposobów jest pisanie artykułów sponsorowanych. Polega to na tym, że nawiązujemy współpracę z jakąś marką, która oferuje nam swoje produkty w zamian za pisanie artykułów na ich temat i testowanie samych produktów. Oczywiście firmom zależy na tym, aby artykuły miały charakter wychwalający dany produkt. Jednak znalezienie takiego typu zlecenia wcale nie jest proste, ponieważ przedsiębiorstwom zależy na tym, żeby blogi charakteryzowały się odpowiednimi zasięgami. Oznacza to, że jeśli naszego bloga czyta mało osób to musimy go znacznie rozwinąć, aby mieć dobre argumenty dla danej firmy. Jednak kiedy nasz blog charakteryzuje się posiadaniem wysokiego statusu, firmy same będą się do nas zgłaszały. Dobrym sposobem na prowadzenie bloga jest również pójście w kierunku specjalizacji. Jeśli znamy się dobrze na jakimś temacie możemy przekuć to na zarabianie na blogu. Jeśli nasze treści będą odpowiednio wartościowe to powinniśmy regularnie zyskiwać nowych czytelników. Miano eksperta w danej dziedzinie przełoży się z pewnością na pozyskanie sponsorów lub reklamodawców chcących prezentować swoje produkty na naszej stronie. Warto pamiętać o tym, że stworzenie dobrego bloga zajmuje sporo czasu.

www.bloggers.tips/

Sudeckie atrakcje: Lądek-Zdrój

0
Sudeckie atrakcje: Lądek-Zdrój

Tego uzdrowiska raczej nie trzeba reklamować. Jest doskonale znane od wieków, a lecznicza moc znajdujących się tu źródeł zadziwia do dziś. To dzięki nim Lądek Zdrój stał się jednym z najpopularniejszych kurortów, jakim mogą się pochwalić Sudety. Na aktywnych czekają tu malownicze Góry Złote, po których można odbywać wycieczki dzięki gęstej sieci szlaków i ścieżek spacerowych. Zimą można tu znaleźć tereny idealne na narty biegowe, a latem – miło wypocząć na górskich polanach oraz w parku zdrojowym. Sam Lądek może się pochwalić piękną zabudową oraz niezwykłym klimatem. Noclegi w zabytkowych pensjonatach, zakłady przyrodolecznicze oraz ujęcia tak cennej wody – oto największe atrakcje tej miejscowości. Słynny Zdrój Wojciech stał się symbolem kurortu, równie ciekawym zabytkiem jest wiekowy Jerzy – zakład przyrodoleczniczy, którego początki sięgają czasów późnego średniowiecza. Dla miłośników przyrody w Lądku również znajdzie się nie lada atrakcja. To arboretum – najwyżej położony ogród botaniczny w Polsce. Na jego terenie czeka ponad 250 gatunków drzew i krzewów z całego świata. Piękne zagospodarowanie oraz malownicze alejki sprawiają, że park ten jest nie tylko ważnym ośrodkiem dydaktycznym, ale i doskonałym miejscem na spacer.

Jurajskie atrakcje. Zamek w Rabsztynie

0
Jurajskie atrakcje. Zamek w Rabsztynie

Jest jednym z ciekawszych zamków na terenie Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej. Pięknie przystosowany do potrzeb turystów, stał się w ostatnich latach nie lada atrakcją. Wycieczki chętnie zaglądają na jego teren, a liczne imprezy o historycznym charakterze czynią zeń obiekt coraz lepiej znany w świecie podróżników. Zamek w Rabsztynie to budowla, obok której trudno przejść obojętnie. Malownicze ruiny przyciągają turystów i pobudzają ich wyobraźnię, a urocza okolica sprzyja turystyce pieszej w tej okolicy. Sam zamek jest zabytkiem niezwykłym. Wzniesiony w XIV wieku jako jeden z królewskich zamków, w swych dziejach należał do znamienitych rodów. Władali nim Melsztyńscy, był on również własnością Tęczyńskich. Do ważnego wydarzenia doszło tu pod koniec XVI wieku, kiedy to załoga zamku stawiała zacięty opór zmierzającym w stronę Krakowa wojskom czeskim i habsburskim. To wydarzenie sprawiło, że Rabsztyn przeszedł do historii. Jak dziś wyglądają jego ruiny? Doskonale widoczne są ślady najstarszej części zamku, powstałej w czasach średniowiecza. Pozostałości budowli z tamtych czasów ujrzeć można w najwyższej części wzgórza. Niestety najciekawszy element tej budowli, jakim była gotycka wieża, uległ zniszczeniu w połowie XIX wieku. U stóp zamku średniowiecznego powstała w późniejszym okresie nowożytna rezydencja. Dziś, po pracach zabezpieczających ruiny, można się dostać na jej teren i dokładniej przyjrzeć wiekowym murom zamku w Rabsztynie.

www.restbox.pl

Korzkiew i jej zabytki

0
Korzkiew i jej zabytki

Niewielka Korzkiew znana jest z wyjątkowego położenia. Blisko stąd do Krakowa, a w odległości zaledwie kilku kilometrów od miejscowości zaczynają się tereny Ojcowskiego Parku Narodowego. Mimo tego atrakcyjnego położenia wycieczki dopiero od niedawna interesują się tą miejscowością. Obecnie jej największą atrakcją jest odnowiony zamek, który służy jako hotel. Noclegi w jego historycznych murach są dla wielu osób wspaniałą przygodą, a wraz z rosnącym zainteresowaniem zamkiem nasila się ruch turystyczny w Korzkwi. Nie powinno to dziwić. To jedno z tych miejsc, w których Jura może zaskoczyć swym pięknem i niezwykłym bogactwem. Co można zobaczyć w tej niewielkiej miejscowości? Korzkiew może się pochwalić budowlami, które mają swą wyjątkową specyfikę. Pierwszą z nich jest kościół, w którego bryle doskonale widoczne są cechy obronne. W jego wnętrzu nie brak ciekawych zabytków sztuki sakralnej, przy czym szczególnie ciekawie prezentują się drewniane ołtarze boczne. Drugim ważnym obiektem jest zamek, którego historia sięga XIV wieku. Jeszcze nie dawno był on zwykłą ruiną, dziś jest jednym z ciekawszych zabytków w okolicy Krakowa. Na zamkowy dziedziniec coraz chętniej zaglądają wycieczki, a malowniczy park w pobliżu zamku przyciąga swymi pięknymi drzewami i spacerowymi alejkami. W niewielkiej Korzkwi można znaleźć bez problemu noclegi. Działający na zamku hotel oraz znajdujące się u stóp zamkowego wzgórza schronisko młodzieżowe mogą w pełni zadowolić wędrujących po Jurze turystów. W tej malowniczej miejscowości z pewnością warto się zatrzymać na dłużej. Można tu nie tylko dobrze wypocząć, ale i urządzać ciekawe wycieczki na tereny Ojcowskiego Parku Narodowego.

www.pocztaeuropa.pl

Przewóz osób

0
Przewóz osób

Dla wielu z nas wyjazd na wakacje nad morze związany jest z podróżą własny autem. Jednak są osoby, które decydują się na podróż pociągiem, komunikacją PKS lub skorzystaniem z usług prywatnych przewoźników. Takie firmy oferują profesjonalny przewóz osób, których charakteryzuje komfort jazdy powiązany z bezpieczeństwem. Gwarantują to doświadczeni i odpowiedzialni kierowcy, doskonale znający nasze realia drogowe.Przewóz osób jest ofertą skierowaną do firm, instytucji państwowych, biur podróży, szkół, klubów sportowych oraz osób prywatnych, dla których najważniejsza jest wysoka jakość świadczonych usług. Przewóz osób obejmuje wyjazdy na szkolenia, targi, imprezy integracyjne, konferencje, także usługi takie jak podróż lotnisko-hotel-lotnisko, wyjazdy na imprezy okolicznościowe, a także wycieczki krajowe i zagraniczne, przewozy pracownicze oraz wesela. Przewóz osób dysponuje wysokiej klasy autami marki Mercedes i Renault, co świadczy o klasie i profesjonalnym podejściu do klienta. Dla firmy świadczącej usługi z kategorii przewóz osób bezwzględnym priorytetem jest bezpieczeństwo podróżnych. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest konieczność montowania pasów bezpieczeństwa na każdym fotelu w autokarach wyprodukowanych powyżej 2006 roku oraz stosowanie ograniczników prędkości.

www.wulkanizacja.info.pl/

Gdy akumulator się rozładuje

0
Gdy akumulator się rozładuje

Akumulatory to ważna część pojazdu samochodowego. Są statycznym źródłem energii. Gdy nie pracuje silnik auta, akumulator samochodowy jest źródłem energii służącej do zasilania odbiorników elektrycznych, przeważnie rozrusznika i oświetlenia.Po uruchomieniu silnika spalinowego, ubytek wydatkowanej energii jest uzupełniany przez prądnicę albo przez alternator. Zdarza się, że akumulator zostaje rozładowany. Dzieje się tak, gdy kierowca zapomni o wyłączeniu światła albo radia w samochodzie podczas postoju. Gdy postój trwa długo, po powrocie kierowcę czeka niemiła niespodzianka. Akumulatory ulegają rozładowaniu także wtedy, gdy zaistnieje usterka układu ładowania, np. jest uszkodzony regulator napięcia albo też słabo naciągnięty pasek klinowy. Na szczęście akumulatory można naładować. Metody ładowania to: ładowanie wyrównawcze (prądem o wartości 1/20 jego pojemności), doładowanie (prądem o wartości 1/10 jego pojemności) czy też ładowanie przyspieszone (prądem początkowo o wartości 0,8 jego pojemności, następnie o wartości 1/10). Ten ostatni sposób jest najmniej korzystny, można go stosować tylko w wyjątkowych wypadkach. Jak rozpoznać naładowane akumulatory? Mają stałą wartość na zaciskach, stałą gęstość elektrolitu i intensywne gazowanie.

www.wahacz.pl

GPS

0
GPS

Chyba nie ma na świecie człowieka, który nigdy nie pytał kogoś o drogę. Tym bardziej zdarza się to kierowcom, którzy jadą w nieznane sobie strony i nie są pewni, jak tam trafić. Kiedyś, każdy miał w schowku mapę, a jeśli ona nie pomagała, trzeba było skorzystać z uprzejmości przechodniów lub innych kierowców i poprosić o wskazówkę. Dziś, mapa w wersji papierowej, to już w zasadzie relikt. Zdecydowana większość z nas, posiada w swoim aucie cud techniki, jakim jest GPS. Ten mały komputer jest w stanie pomieści w sobie tyle map, że gdyby je przełożyć na wersje papierowe, moglibyśmy zarobić w skupie makulatury. Urządzenia te, są w stanie bardzo dokładnie określić trasę naszego przejazdu do wyznaczonego miejsca. Mało tego, przemiły komputerowy głos, z niebywałą pewnością siebie powie nam, gdzie mamy skręcić, za ile metrów i kiedy będziemy na miejscu. Nic, tylko słuchać i delektować się jazdą. Jednak, nie zdawajmy się bezkrytycznie na łaskę tego urządzenia. Ono, jak każde, zawodzi. Szukając odpowiedniej trasy, bądźmy czujni, bo nawet najlepsza maszyna może nas wywieźć w pole.

www.oponiarnia.com.pl

Irytujące rusztowania

0
Irytujące rusztowania

Nikt z nas nie lubi remontów. Przeszkadza nam wszechobecny bałagan i kurz. I o ile jeszcze z cierpliwością znosimy remont własnego mieszkania, ponieważ perspektywa pięknej, odnowionej kuchni czy salonu wynagradza nam wszelkie niewygody, a tyle już remont u sąsiada po prostu nas irytuje.A jeszcze bardziej denerwujące dla wiele osób są remonty bloku, w którym mieszkają. Administracja bardzo często musi odbierać telefony ze skargami lokatorów. Oczywistością jest, że rusztowania za oknem nie stanowią przyjemnego widoku. Do tego dochodzi jeszcze czas. Ekipy budowlane często całymi tygodniami owe rusztowania rozkładają, a wydłużające się prace od wczesnych porannych godzin nikomu nie umilają czasu. Ludzie chcą przecież w domu głównie wypoczywać, a nie słuchać hałasów za oknem. Dodatkową wadą jest fakt, że takie rusztowania są znaczną przeszkodą, jeśli ktoś często korzysta z balkonu. Administracja zarządzająca budynkiem często broni się tym, że ocieplanie czy malowanie ścian jest po prostu koniecznością, a prace są prowadzone dla dobra lokatorów. Wiele osób obawie się także, że takie rusztowania stanowią znakomitą okazję dla złodziei, którzy po prostu mają ułatwiony dostęp do mieszkań. Wiadomo jednak, że jeszcze nie wymyślono lepszej metody prac budowlanych na dużych wysokościach i rusztowania szybko nie znikną z naszego krajobrazu.

www.mamy-dom.pl

Zobacz też