Jak usunąć odcisk?

Odciski zwane również nagniotkami to bolesne i nieestetyczne zmiany w obrębie stóp a czasem rąk. Powodem powstawania odcisków na palcach stóp lub ich podeszwach jest noszenie zbyt ciasnego, niewygodnego obuwia.
Początkowo odcisk miejscem w którym narosło zbyt dużo twardej skóry. Żeby nie dopuścić do powstania trwałej zmiany, trzeba systematycznie usuwać nadmiar tkanki i zadbać o wygodne obuwie. Jeśli jednak zmiany nie nastąpią, a stwardnienie przekształci się w bolący odcisk, trzeba zastosować inne metody. Wiele z nich nie daje jednak efektów trwałych, a jedynie tymczasowe. Odciski odrastają, utrudniają chodzenie i bolą dalej. Jak usunąć odcisk w sposób trwały i skuteczny?
Do usuwania nagniotków świetnie nadaje się olejek kamforowy oraz kwas salicylowy. Można kupić specjalne plastry nasączone tymi środkami, albo wykonać je samodzielnie. Najpierw nogi trzeba wymoczyć, osuszyć i na miejsca z odciskami nałożyć okłady z gazy nasączonej kamforą albo kwasem salicylowym. Kwas salicylowy w płynie można zdobyć w aptekach, a jeśli go nie mamy, to wystarczy rozgnieść i w kropli wody rozpuścić jedną – dwie tabletki aspiryny. Okład zabezpieczyć plastrem i chodzić tak kilka dni. Po 3-4 dniach nogi wymoczyć i spróbować usunąć odcisk, szczególnie jego środkową część, zwaną korzeniem. Jeśli to się nie uda trzeba zastosować silniejsze środki w postaci płynów lub plastrów, które są w aptekach lub drogeriach.
Można wybrać się do kosmetyczki, która w gabinecie usunie nasze niewygodne i bolące nagniotki. Ale i te sposoby dalej mogą być nieskuteczne. Wówczas pozostaje nam wizyta u podologa, czyli specjalisty od paznokci i skóry stóp. Zabiegi w gabinecie podologa są stosunkowo niedrogie, o ile stopień zaawansowania i wielkość odcisków są mniejsze. Podolog używa metod chirurgicznych w warunkach sterylnych, dzięki czemu ryzyko zakażenia jest znacznie mniejsze niż podczas zabiegów wykonywanych w domu. Zdarza się, że zmiana jest tak głęboka i zaniedbana, że wizyta w gabinecie podologa jest dość poważnym zabiegiem chirurgicznym.
Gojenie po zabiegu trwa kilka dni. Można znów cieszyć się pięknymi, zdrowymi stopami, ale warto pamiętać przy tym o profilaktyce, czyli wygodnym obuwiu i należytej higienie stóp.

workshopofnature.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here