Z pomysłem na życie na wsi

Nie zawsze życie nam się układa według naszych oczekiwań. Jest to trudna sytuacja zwłaszcza dla tych spośród nas, którzy lubią mieć wszystko wcześniej zaplanowane i nie potrafią odnaleźć się w nieoczekiwanej sytuacji. Tymczasem gdy zmieniamy status z singla na współmałżonka, musimy skonfrontować swoje oczekiwania z planami i projektami drugiej osoby. Oczywiście, zawsze należy dążyć do kompromisu we wszelkich sprawach dotyczących wspólnego życia. Niemniej, zdarzają się trudne sytuacje, na przykład, gdy jedno z współmałżonków zajmuje się produkcja rolną, a drugie jest ta formą działalności w ogóle nie zainteresowane.
Rozwiązaniem dla takiej osoby, lub po prostu dla kogoś zamieszkałego poza miastem, jest pomysł na mały biznes na wsi.
Czasami jest to sprawa bardzo prosta. Coraz większym zainteresowaniem turystów cieszy się agroturystyka. Jeżeli więc mamy do dyspozycji duży dom, lub mamy możliwość przystosowania do warunków mieszkalnych jakiegoś budynku gospodarczego, np. starej murowanej stodoły, jest to opcja warta przemyślenia. Należy się liczyć wprawdzie ze sporymi początkowymi kosztami – adaptacja budynku, przygotowanie łazienek, wyposażenie pokoi w konieczne meble, pościel – to wszystko wymaga sporych nakładów finansowych.
Musimy też zastanowić się, jak zapewnić sobie przyszłych gości. W przypadku, gdy nasza wieś leży w regionie atrakcyjnym turystycznie, na Mazurach, nad morzem, czy w regionie podgórskim, samo położenie jest magnesem przyciągającym turystów. W przeciwnym wypadku, gdy jedynym atutem jest brak miejskiego zgiełku, musimy wymyślić atrakcyjny profil naszego domu. Może to być oferta zaadresowana do rodzin z małymi dziećmi, bazująca na zdrowym pożywieniu z miejscowych produktów i umożliwiająca dzieciom przebywanie wśród domowych zwierząt. A może uda nam się w okolicy znaleźć kogoś, kto poprowadziłby dla naszych gości warsztaty – zielarskie, ceramiczne, fotograficzne czy kulinarne?
Wbrew pozorom, nie musi to być trudne. Wieś jest bowiem bardzo atrakcyjna do zamieszkania dla wszelkich artystów i rzemieślników. Plany zagospodarowanie przestrzennego łatwiej tu pozwolą na postawienie warsztatu rzemieślniczego, niż w ciasno zabudowanym mieście. Spokój, cisza, piękna i bogata przyroda, a poza tym przestrzeń – to wszystko sprzyja kreatywności i twórczej pasji. Pracownia ceramiczna może współistnieć z warsztatem produkcji witraży i pozwalać na łączenie obu tych dziedzin. Nietrudno mając do dyspozycji piec do wypalania gliny pokusić się o rozszerzenie oferty o warsztaty garncarskie dla dzieci i dorosłych. Sama przyroda, ukwiecone pola i łąki, cieniste lasy – to wymarzone plenery malarskie.
Nie nęci nas prowadzenie pensjonatu, ani nie przejawiamy talentów do rękodzieła? Więc może mając dostęp do płodów rolnych, nauczmy się piec dobry chleb lub wyrabiać sery? Do zakupów zdrowej żywności, przygotowanej z naturalnych świeżych produktów, zawsze będą chętni. Ważne, żebyśmy połączyli działalność ze swoją pasją – wtedy wykonywana praca da nam satysfakcję.

www.blogfinance24.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo to jest MLM?
Następny artykułŁóżko w szafie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here