Każdy z nas choć raz kupił lub też chciał kupić coś przez internet. Zakupy przez internet to ogromna wygoda. Możemy bowiem siedząc przed swoim laptopem odwiedzić wiele sklepów w ciągu kilku chwili, bez konieczności przemieszczania się po mieście, stania w korkach, marznięcia n przystankach autobusowych czy też tłoczenia się w przeludnionych centrach handlowcach.

Jednak internetowe zakupy bardzo często napawają nas także obawami. Boimy się czy zamówiony towar dotrze w całości i na czas oraz czy jego wygląd nie będzie odbiegał od tego zaprezentowanego na zdjęciach w internecie. Jednak wszystko jest dla ludzi, a życie należy sobie ułatwiać nie utrudniać. Dlatego podpowiadamy jak bezpiecznie robić zakupy w Internecie.

Po pierwsze zwróćmy uwagę na sklep. Czy jest to znana marka czy też zupełnie nieznajoma, mała działalność. W tym pierwszym przypadku możemy być spokojnie, że duża sieciowa marka nie zaryzykuje reputacji oszukując nas na kilkadziesiąt złotych. W przypadku nieznanych sklepów, aby pozbyć się obaw wybierajmy opcję zapłaty przy odbiorze.

Po drugie warto zwrócić uwagę na formę przesyłki. Jeśli zamawiamy drogie lub delikatne przedmioty warto ubezpieczyć przesyłkę. Jednak również w przypadku mniej wrażliwych i drogocennych przedmiotów warto zwrócić uwagę czy paczka nie jest uszkodzona jeszcze podczas jej odbierania, w obecności kuriera. Jeśli stan paczki nas niepokoi – nie przyjmujmy jej, tylko spiszmy w obecności kuriera stosowny protokół.

Po trzecie zawczasu sprawdźmy warunki zwrotu lub wymiany towaru. Pamiętajmy, że kupując przez internet zawsze mamy prawo zwrotu towaru., Upewnijmy się jednak wcześniej jak wygląda procedura zwrotu zakupionych przedmiotów konkretnym sklepie, z którego planujemy skorzystać.

http://www.gospodyni24.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here