Biegunka i ból brzucha - co robić?

Nadmiar cukru w pożywieniu, tłuszcze trans i wątpliwa jakość kupowanego pożywienia mogą prowadzić do biegunek i bólu brzucha. Ludzie nie zwracają uwagi na jakość spożywanego pożywienia i na własne życzenie fundują sobie problemy z układem trawiennym.
Początkowo organizm trawi złe produkty, z czasem jednak zaczyna się buntować. Pytanie – co na ból brzucha może pomóc? W pierwszej kolejności należy wprowadzić delikatną, lekkostrawną dietę. Marchewka z ryżem nie brzmi może zachęcająco, ale tylko takie danie może strawić podrażniony układ trawienny. Podczas biegunki i bólu brzucha należy pamiętać o odpowiedniej podaży płynów, gdyż silna biegunka może prowadzić do odwodnienia i skończyć się hospitalizacją.
Przy dolegliwościach jelitowych można doraźne poratować się lekami bez recepty dostępnymi w aptekach. Jeśli poradzisz się farmaceuty to z pewnością podpowie Ci on co na ból brzucha może pomóc w Twoim konkretnym przypadku.
Dolegliwości jelitowych nigdy nie można lekceważyć. Jeśli lekkostrawna dieta i doraźne środki z apteki nie pomogą, a biegunka będzie się utrzymywać powyżej dwóch dni powinieneś wybrać się do lekarza rodzinnego, gdyż może się okazać, że problem jest o wiele większy niż początkowo sądziłeś. Biegunka i ból brzucha mogą być objawem tzw. „grypy żołądkowej”, w niektórych wypadkach konieczne jest branie antybiotyku. Jeśli zauważysz, że podobne objawy towarzyszą reszcie członków rodziny to znaczy, że Twoja choroba ma charakter zakaźny i raczej nie jest wywołana złą dietą.

www.zwiazekidealny.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNajpiękniejsze rasy psów
Następny artykułZ telefonem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here