Wiele osób borykających się z problemem nietrzymania moczu wśród uciążliwych objawów wymienia podrażnienia skóry. Do ich powstania dochodzi na skutek kontaktu moczu i zawartych w nim bakterii z wrażliwą skórą miejsc intymnych. Aby zminimalizować ryzyko ich powstania, warto odpowiednio zadbać o higienę, wykorzystując do tego celu artykuły higieniczne o zwiększonym zakresie chłonności, takie jak wkładki i pieluchomajtki. Refundacja ich zakupu pozwoli cieszyć się suchą i wolną od podrażnień skórą, każdego dnia bez ponoszenia dodatkowych kosztów.
Wkładki i pieluchomajtki – refundacja sposobem na obniżenie kosztów utrzymania higieny
Pieczenie, swędzenie, zaczerwienienie, a niekiedy też ból to główne cechy podrażnienia skóry. Do jego powstania dochodzi na skutek kontaktu skóry z czynnikiem drażniącym. Im dłuższy kontakt, tym zazwyczaj silniejsze podrażnienie. Nie bez znaczenia pozostaje również rodzaj czynnika drażniącego. Jeśli skóra zostaje narażona na kontakt z bakteriami i grzybami, może rozwinąć się stan zapalny, a towarzyszące mu objawy mogą ulec nasileniu.
Najskuteczniejszą formą ochrony przed podrażnieniami jest więc dbanie o higienę miejsc intymnych. Jednak w przypadku problemów z nietrzymaniem moczu przestrzeganie jej zasad staje się wyjątkowo trudne. Do niekontrolowanego wycieku moczu może bowiem dojść w każdym momencie. Wilgoć powstała na skutek mimowolnego oddawania moczu sprzyja rozmnażaniu bakterii, a stąd krótka droga do rozwoju podrażnień. W wyniku bezpośredniego kontaktu skóry z mocznikiem zawartym w moczu wrażliwa skóra okolic intymnych reaguje zaczerwienieniem i pieczeniem. W takiej sytuacji warto sięgać po chłonne produkty higieniczne, które absorbują nagromadzoną wilgoć, izolując ją od skóry. W przypadku tzw. kropelkowego nietrzymania moczu wystarczające będą wkładki chłonne, jeśli zaś oddawanego moczu jest dużo, wówczas lepiej sprawdzą się pieluchomajtki. Refundacja obydwu rodzajów produktów przebiega na takich samych zasadach.
Suchość i wygoda
Artykuły higieniczne przeznaczone dla osób zmagających się z problemem nietrzymania moczu, np. marki TENA, charakteryzują się zwiększonym stopniem wchłaniania wilgoci. Chłonny wkład zabezpiecza przed przeciekaniem i chroni skórę przed wilgocią, jednocześnie neutralizując nieprzyjemne zapachy. Przyjemny w dotyku i bezpieczny dla skóry materiał użyty do ich wykonania dodatkowo chroni przed podrażnieniami. Chłonne wkładki bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku niekontrolowanej utraty niewielkiej ilości moczu. Są więc świetną propozycją dla osób zmagających się z tzw. kropelkowym nietrzymaniem moczu, będącym skutkiem osłabienia siły mięśni dna miednicy, np. na skutek podejmowania wytężonego wysiłku fizycznego.
Chłonne wkładki higieniczne dobrze sprawdzą się też u osób w średnim stadium zaawansowania dolegliwości. W przypadku mimowolnego oddawania dużych ilości moczu lepiej zastąpić je równie praktycznymi, lecz zdecydowanie bardziej chłonnymi majtkami lub pieluchomajtkami. Te ostatnie doskonale sprawdzają się także u osób, które ze względu na swój stan zdrowia zmuszone są do przebywania przez długi czas w pozycji leżącej. Stopień chłonności każdego z produktów przeznaczonych dla osób zmagających się z problemem nietrzymania moczu można przetestować, korzystając z bezpłatnych próbek dostępnych pod adresem www.tena.pl.