Ciemny blond z refleksami

Farbowanie włosów jest dla kobiet dość powszechną czynnością. Często odwiedzają one liczne zakłady fryzjerskie, a także same pokrywają włosy farbą we własnych domach. Nie jest to czynność skomplikowana, ale nie ulega wątpliwości, że trzeba mieć pewne umiejętności, żeby cały zabieg się udał. Te osoby, które mają ochotę zafarbować włosy w swojej łazience, na pewno muszą wcześniej się do tego przygotować. Oczywiste wydaje się to, że trzeba najpierw przeczytać dokładnie ulotkę, jaka została umieszczona w środku opakowania. Jednak najważniejsze wydaje się dobranie odpowiedniego koloru, co wbrew pozorom wcale nie jest takie łatwe. Jeśli ma się ciemne włosy, to ryzyko nie jest tak duże, jak wtedy, gdy ma się jasne. A to dlatego, że na jasnych włosach widać nieudany efekt koloryzacji, a na ciemnych mniej to się rzuca w oczy. Nie zawsze trzeba pokrywać wszystkie włosy farbą. Zwłaszcza w sytuacji, gdy nie jest się pewnym swoich umiejętności, to nie powinno się tego robić. Lepiej sprawdzić najpierw, jaki efekt się uzyska na jednym paśmie lub zrobić ciemny blond z refleksami, które rozświetlą twarz i nadadzą po prostu fryzurze lekkości.

Taka koloryzacja wydaje się najbardziej bezpieczną opcją, jeśli nie jest się doświadczonym fryzjerem i gdy nie jest się pewnym swoich umiejętności. Dobrym rozwiązaniem w sytuacji, w której często zmienia się kolor włosów, jest zastosowanie szamponu koloryzującego. Jest to tak zwana bezpieczna opcja, bo w przeciwieństwie do farby nie jest on trwały i zmywa się już po kilku kąpielach. Jest to z całą pewnością dobre rozwiązanie, bo można zobaczyć wcześniej, jak wygląda się w danym odcieniu. Jeśli użyje się od razu farby, to niestety nie będzie można jej tak łatwo zmyć, a wręcz w ogóle nie jest to możliwe. Owszem, kolor blaknie po pewnym czasie, ale nigdy całkowicie nie zejdzie z włosów. Konieczne będzie zatem poczekanie, aż odrosną włosy, albo po prostu pokrycie ich innym kolorem. Może być on ciemniejszy, ale jeśli będzie się chciało mieć jasne, to niezbędne będzie wykonanie dekoloryzacji włosów, a takie działanie niesie pewne konsekwencje, a mianowicie, wysuszenie włosów i naruszenie ich naturalnej struktury.

Każda osoba, która zastanawia się nad domową koloryzacją, z całą pewnością ma wątpliwości i towarzyszy jej niewielki stres, ponieważ efekt nigdy nie jest pewny. W dużej mierze, kobiety właśnie ze względu na oszczędność decydują się na taki krok. Czasem się to opłaca, ale zazwyczaj nie. Jeśli ma się długie włosy, a do tego jest ich dużo, to zdecydowanie lepszą opcja jest wizyta u fryzjera. Ma on doświadczenie, które w takim przypadku wydaje się wręcz niezbędne. Innym, ale rzadziej stosowanym sposobem na koloryzację, jest po prostu zastosowanie pianki koloryzującej. Zmywa się ona po jednym myciu i jest ciekawą opcją, gdy chce się zrobić kolorowe pasemka, które pasują na imprezę. Możliwości jest sporo, dlatego trzeba rozważyć, z której się skorzysta. Jedne są trwałe, a inne można bardzo szybko zmyć i to je przede wszystkim różni.

www.silvanspa.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here