Czy kurier pracuje w soboty?

Zamawiamy ważną dla nas przesyłkę, opłacamy zamówienie, otrzymujemy maila, że sprzedawca nadał paczkę. Pozostaje nam tylko czekać na kuriera i śledzić przesyłkę online. Ale co jeśli przesyłka została nadana w czwartek wieczorem lub w piątek rano? Zapewne każdy z nas byłby już mocno zniecierpliwiony i zastanawiał się, czy kurier przyjedzie w sobotę z upragnioną i długo oczekiwaną przesyłką. Wiele zależy jednak od wybranej formy dostawy, firmy kurierskiej oraz miasta w którym mieszkamy. Czy kurier pracuje w soboty?

Kurierzy poczty polskiej raczej w soboty się nie pojawiają. Pocztex najczęściej dostarcza przesyłki od poniedziałku do piątku, tak samo jak pracują placówki pocztowe.

Kurierzy firm takich jak DPD, DHL czy GLS nieraz pracują w soboty, ale wszystko zależy od rodzaju paczki, jaka została do nas nadana. Zazwyczaj trzeba dopłacić firmie kurierskiej za specjalną usługę, w której kurier przywiezie paczkę w weekend.

Różnie się ma sprawa z paczkomatami InPost. Kurierzy tej firmy zazwyczaj uzupełniają skrzynki przesyłkami w ciągu tygodnia, ale jeśli mieszkamy w nieco większym mieście i wybraliśmy paczkomat znajdujący się np. tuż obok dużej galerii handlowej, to jest spora szansa, że kurier pojawi się już w sobotę.

Jak widać, wszystko zależy od sposobu dostarczenia przesyłki oraz rodzaju wybranej usługi. Niektórzy kurierzy pracują w soboty, a inni niestety nie. W takim wypadku pozostaje nam jedynie uzbroić się w cierpliwość i czekać do poniedziałku. Nasza paczka z pewnością nie zginęła i pojawi się dzień lub dwa później.

Chcąc uniknąć nerwowego oczekiwania i zastanawiania się, czy kurier zdąży przyjechać, warto zamawiać przesyłki na początku tygodnia. Wtedy do weekendu kurier niemal na pewno zdąży się u nas pojawić. To opcja szczególnie przydatna, gdy kupujemy prezent dla kogoś, i chcemy aby był on na czas. Zdarza się bowiem, że paczka utknie na weekend w sortowni w wojewódzkim mieście i dopiero w poniedziałek doręczyciel firmy kurierskiej zabierze ją w dalszą podróż.

www.ostw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here