Czy możliwe jest namierzenie numeru telefonu?

Jak namierzyć numer telefonu?

Partner, u którego podejrzewamy niewierność, dziecko w wieku nastoletnim, które spędza zbyt wiele czasu poza domem, rodzina, która w ostatnim czasie wydaje się nie być z nami szczera? Powodów, dla których zastanawiamy się, jak namierzyć numer telefonu, może być bardzo wiele. Wszystkie z nich łączy jedno – chcemy się dowiedzieć, gdzie znajduje się osoba posługująca się danym numerem telefonu, a być może także czy podaje prawdziwe informacje na ten temat.

W internecie można znaleźć ogromne ilości informacji, jak namierzyć numer telefonu. Większość z nich nie jest jednak wiarygodna i opiera się na oszustwie. Tego typu witryny zazwyczaj zaprojektowane są po to, by wyłudzić numer telefonu bądź wysłać jego posiadaczowi wiadomość tekstową, za której otrzymanie będzie musiał zapłacić.

Namierzenie telefonu jest możliwe, jednak niekoniecznie za pomocą numeru telefonu. Urządzenie może być wyłączone, a wtedy żaden z lokalizatorów nie będzie skuteczny, ponadto w większości przypadków jedynie operatorzy mają dostęp do lokalizacji GPS. Nawet oni jednak mogą wykorzystywać te informacje jedynie za zgodą użytkownika numeru, wyrażaną najczęściej w trakcie podpisywania umowy.

Z pewnością nie uzyskamy informacji o lokalizacji posiadacza numeru telefonu, wpisując numer do okienka na jednej z przeznaczonych do tego celu stron internetowych. Jak zatem namierzyć numer telefonu?

Okazuje się to być praktycznie niemożliwe. Istnieją oczywiście technologie umożliwiające skanowanie transmisji w sieci GSM, jednak są one zaawansowane i kosztowne. Jedynym sposobem na namierzenie konkretnego aparatu wydaje się być zainstalowanie na nim aplikacji szpiegującej, co wymusza fizyczny dostęp do telefonu, a co za tym idzie niejako zgodę jego właściciela na ten krok. Aplikacje takie działają w tle, co jakiś czas przesyłając na serwer informacje, które mogą być później odczytane w aplikacji. Zainstalowanie takiego programu może okazać się bardzo przydatne w przypadku zdarzających się coraz częściej kradzieży aparatów.

www.sfora.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJaki prezent na komunię?
Następny artykułGarderoba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here