Czy można trenować w domu?

Kończy się zima, zaczyna wiosna, niedługo będzie lato a nasz wygląd nie jest najlepszy. Przydało by się zrzucić kilka kilogramów, zbudować mięśnie i wyrzeźbić ciało. Jednak nie każdy ma czas na dojazd na siłownie. Niektórzy w swojej miejscowości nie mają siłowni. Czy trening bez siłowni jest możliwy? Otóż tak, możemy wykonywać ćwiczenia w domu, jednak do zbudowania większej masy mięśniowej będziemy potrzebować podstawowy sprzęt.

Jak ćwiczyć w domu?

Przede wszystkim w domu można ćwiczyć, zarówno bez sprzętu, jak i z nim. Tak naprawdę wystarczy kawałek wolnej podłogi. W domu bez problemu możemy uprawiać ćwiczenia z wykorzystaniem masy własnego ciała. Do tych ćwiczeń należą pompki, brzuszki, przysiady, czy mostek. Możemy je wykonywać w wielu wariantach.
Pompki zaczynamy od klasycznych, jeśli nie jesteś wstanie wykonać zwykłych pompek to zacznij od pompek na kolanach. Pompki wykonujemy z różnym rozstawieniem rąk. Im bliżej siebie tym bardziej ćwiczymy barki i triceps, im dalej tym bardziej angażujemy biceps i klatkę piersiową. Możemy wykonywać pompki na jednej ręce, na podwyższeniu lub z obciążeniem. Jeśli nie masz sprzętu wykorzystaj plecak z książkami.
Odmian brzuszków jest również bardzo dużo. Klasyczne, spięcia brzucha i brzuszki z unoszeniem nóg. Jako utrudnienie możemy trzymać hantle, bądź wodę 5 litrów.
Kolejne są przysiady. Tutaj również zaczynamy od klasycznych. Później dodajemy utrudnienia takie jak przysiady na jednej nodze, z dodatkowym obciążeniem i przysiady z wyskokiem.
Dobrym ćwiczeniem, które angażuje całe ciało jest mostek. Należy trzymać odpowiednią postawę jak najdłużej, stopniowo wydłużając czas.

Pamiętajmy, że żaden trening nie może się odbyć bez rozgrzewki. Jest ona bardzo ważna, gdyż zmniejsza ryzyko kontuzji. Na rozgrzewkę dobre będą pajacyki, bieganie w miejscu, bądź skakanie na skakance. Warto porozciągać się, żeby przygotować mięśnie do treningu.

Ćwicząc w domu na początku nie potrzeba żadnego sprzętu, jednak z biegiem czasu powinniśmy się zaopatrzyć w drążek do podciągania, hantle oraz gumy gimnastyczne. Pozwoli nam to wykonać znacznie więcej ćwiczeń, a dzięki temu szybciej zobaczymy efekty.

www.bezpresji.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here