tiktok
fot. pexels.com

TikTok zdecydowanie wyznacza trendy – nie można tego podważyć. Na początku mało kto traktował go poważnie, tłumacząc, że jest to medium dla dzieciaków i na pewno nie będzie miało przyszłości. Obecnie, mało kto traktuje go niepoważnie, bo zwyczajnie widać, że zdobywa on coraz więcej zainteresowania i staje się zagrożeniem dla innych social mediów. No właśnie, czy Tik Tok przebije Instagrama i Facebooka?

Zobacz też: https://www.citeam.pl/tiktok-wyznacza-trendy/

Początki TikToka

Początki tego medium nie były proste i spektakularne. Została ona utworzona w 2016 roku w Chinach i na początku wcale nie cieszyła się znaczną popularnością. Nawet gdy już pojawiła się w Polsce mało kto rozumiał ten trend nagrywania kilkunastosekundowych filmików, które nie wnosiły większej wartości. Takie podejście miały szczególnie firmy, które korzystając z innych mediów społecznościowych chciały rozwinąć swoją firmę, a w przypadku TikToka nie było to zwyczajnie możliwe. 

Mogło to wynikać w głównej mierze stąd, że pierwsi fani i odbiorcy TikToka byli w bardzo młodym wieku. Było to pokolenie nastolatków, dzieci, które nie miały realnego wpływu i kontaktu z markami, a sami traktowali TikToka jako coś do zabawy. To podejście zaczęło się z czasem zmieniać.

Influencerzy na TikToku

W około 2018 roku i w zasadzie do teraz średnia fanów TikToka ciągle się zawyża. Już nie są to stricte nastolatkowie, ale młodzi ludzie. Wynika to głównie stąd, że kolokwialnie mówiąc na TikToka zaczęły wchodzić osoby starsze, dojrzałe, prowadzące biznesy. Z jednej strony publikują tam treści niezwiązane z biznesem, a z drugiej właśnie uczą i oznajmiają o swoich markach. Tym samym docierają do starszego pokolenia. 

TikTok VS Instagram i Facebook

TikTok obecnie staje się coraz bardziej popularny. Mimo, że giganci jak Facebook i Instagram stale zdobywają nowych odbiorców i można pomyśleć, że nie da się ich przezwyciężyć, to kto wie co będzie za kilka lat, skoro TikTok zdobywa coraz większą popularność. Szczególne zagrożenie wyczuwa się tutaj względem Instagrama, na którym również dominują treści video i zdjęcia.

Przeczytaj też: http://www.miastomojeawnim.pl/jak-produkowac-mniej-plastiku-proste-zasady-by-ograniczyc-plastik/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here