baltimorski

W kulturze europejskiej picie alkoholu ma długą tradycję .Każda kultura kulinarna wytworzyła swoje napoje alkoholowe, sposoby ich picia i łączenia z potrawami. Sięgamy chętnie po kieliszek wina do obiadu, w gorący dzień gasimy pragnienie kuflem zimnego piwa i nie wyobrażamy sobie imprezy, która nie byłaby suta zakrapiana wysokoprocentowym alkoholem.

W dorosłym życiu alkohol towarzyszy nam niemal codziennie. Często sięgamy po niego, nie myśląc o skutkach jakie może wywołać. Szczególnie o skutkach długofalowych. Alkohol poprzez swoje działanie na mózg i układ nerwowy powoduje silne uzależnienie. Szybciej uzależniają się kobiety i ludzie młodzi, wolniej mężczyźni ale za to trudniej wychodzą z uzależnienia. Czy nasze picie alkoholu jest jeszcze bezpieczne czy już grozi nam alkoholizm sprawdzi test Baltimorski na alkoholizm.

Co to jest test baltimorski?

Test Baltimorski na alkoholizm jest jednym z popularnych testów do samobadania. Jego wyniki pozwala sprawdzić jak duży jest Twój problem z alkoholem. Testy na alkoholizm zaczęto wykonywać w latach czterdziestych ubiegłego wieku. Testy na alkoholizm mają za zadanie wychwycenie osób pijących problemowo, osób u których występują wczesne objawy ryzykownego lub szkodliwego picia alkoholu.

Test Baltimorski na alkoholizm powstał w amerykańskim szpitalu John Hopkins’ University. Już jedna twierdząca odpowiedź w tym teście jest ostrzeżeniem, że można stać się alkoholikiem. Dwie prawidłowe odpowiedzi świadczą z dużym prawdopodobieństwem o uzależnieniu a trzy twierdzące odpowiedzi dają definitywną pewność uzależnienia.

Ponieważ osoby uzależnione od alkoholu często nie mają świadomości ,że znajdują się w szponach nałogu, warto zrobić sobie od czasu do czasu test Baltimorski na alkoholizm , czy jakiś inne testy na alkoholizm, żeby się upewnić, że nasze życie w którymś momencie nie stało się zależne od alkoholu.

Za nim sięgniemy po kolejne piwo z lodówki, po kolejny kieliszek z winem na rodzinnym obiedzie , czy wznosząc kolejny toast na urodzinach, zastanówmy się czy przypadkiem alkohol nie przejął kontroli nad naszym życiem. Zastanówmy się, czy problemy, jakie ostatnio pojawiły się w naszym życiu osobistym, kłopoty w pracy, kłopoty rodzinne, kłopoty zdrowotne czy przypadkiem nie nie mają związku z nadmiernym lub zbyt częstym spożywaniem alkoholu. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości, albo chcemy się utwierdzić w tym że nasze picie napojów alkoholowych jest wciąż dla nas bezpieczne i wciąż pod naszą kontrolą wykonajmy testy na alkoholizm. Jeżeli wynik wzbudzi nasz niepokój, warto udać się do poradni leczenia uzależnień, gdzie uzyskamy właściwą pomoc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here