Czym zmyć marker?

Ślady po markerze potrafią być szpecące i trudne do usunięcia, jeśli nie ma się wiedzy, czym zmyć marker. Jak i czym zmywa się ślady po tym pisaku, jest uzależnione od tego, gdzie powstał ślad. Przykładowo zmywanie nieestetycznych pociągnięć pisakiem ze ściany przeprowadza się przy użyciu pasty do zębów bądź lakieru do włosów. Jeżeli ma się w domu małe dzieci, może być to bardzo częsta praktyka. Dziecko, które ma do dyspozycji papier i marker, może nie rozumieć, że ściana nie jest jego kolejną powierzchnią do realizacji artystycznego potencjału. Osoby, które używały pasty do zębów i lakieru do włosów w celu usuwania markera ze ścian, twierdzą, że lakier jest skuteczniejszy, trzeba jednak pamiętać o tym, że zbyt mocne pocieranie o ścianę, wraz z markerem, może usunąć też farbę.
Jeżeli ślady markera znajdują się na dywanie, może spędzać to sen z powiek niejednej gospodyni domowej. Nie jest to jednak sprawa, którą należy się martwić, gdyż rozsądna i doświadczona pani domu, wie, czym zmyć marker z dywanu. Pomocny w tym wypadku okazuje się ocet. Ciecz należy wylać na zabrudzoną powierzchnię dywanu i pokryć ją materiałem, żeby ocet nie parował, ale działał rozpuszczająco na ślad po markerze. Aby wzmocnić efekt i uzyskać najlepsze rezultaty tego zabiegu, trzeba dociskać ręcznik do dywanu. Wtedy będzie wsączał w siebie ciemne niechciane ślady po markerze. Niektórzy mogą zacząć trzeć o dywan, jednak nie jest to dobry pomysł. To tylko rozprowadzi plamę po większej powierzchni.
W przypadku śladów po markerze na szafkach zaleca się stosowanie alkoholu. Każdy, kto miał problem z dzieciakiem biegającym po domu z pisakami, wie, czym zmyć marker z szafek. Alkohol należy rozcieńczyć w wodzie, gdyż prócz markera może też rozjaśnić obicie mebli, rozpuścić farbę, którą są pokryte. Kawałkiem materiału nasączonym alkoholem należy pocierać zabrudzone ślady na szafkach.
Jeżeli zatroskany rodzic na twarzy swojej pociechy zauważy ślad po markerze, powinien go usunąć, gdyż farba jest toksyczna i nie jest przeznaczona do aplikacji na skórę. W prosty i szybki sposób marker z buzi dzieciaka można usunąć przy pomocy olejku herbacianego.

www.czasabsolwenta.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here