Dbasz o paznokcie, a mimo to są one osłabione? Oto przyczyny.

Zadbane i mocne paznokcie to jeden z atrybutów kobiecości. Wypielęgnowane paznokcie zapewniają dłoniom nienaganny wygląd, nie dziwi zatem rosnąca popularność wszelkich zabiegów upiększających paznokcie. Starannie pielęgnujesz paznokcie i zawsze zdobi je nienaganny manicure – a mimo to Twoje paznokcie są osłabione i rozdwajają się? Być może przyczyną jest…nadmiar pielęgnacji?

Najczęstsze błędy w pielęgnacji paznokci

Podstawowa pielęgnacja paznokci sprowadza się do ich starannego opiłowania bądź skrócenia cążkami, a także ich pomalowania. Na każdym z tych etapów pielęgnacji możemy popełnić błędy, za które zapłacimy nasiloną łamliwością paznokci oraz ich rozdwajaniem. O jakich błędach mowa? Jednym z podstawowych zabiegów, które mogą odbić się niekorzystnie na kondycji paznokci, jest ich skracanie. Jak to zrobić umiejętnie?

Piłowanie paznokci powinno być wykonywane z użyciem pilniczka papierowego, nigdy metalowego. Pilniczek metalowy ma bardzo nierówną i ostrą powierzchnię, którą może uszkadzać płytkę paznokciową; znacznie lepszym wyborem jest pilniczek szklany lub papierowy. Poza wyborem odpowiedniego pilniczka ważna jest także technika piłowania. Należy unikać ruchów pilniczkiem w obu kierunkach – piłujemy paznokcie wyłącznie w jednym kierunku, co zapobiegnie szarpaniu płytki paznokciowej.

Kolejnym błędem w pielęgnacji paznokci jest nadużywanie zmywaczy z acetonem. Tego typu preparat może prowadzić do nadmiernego odtłuszczenia i przesuszenia płytki paznokciowej, co poskutkuje łamliwością paznokci. Także zbyt częste wykonywanie manicure hybrydowego może osłabić płytkę. Kluczowym elementem manicure jest bowiem zmatowienie płytki paznokcia, co narzuca konieczność lekkiego starcia paznokcia na całej jego powierzchni. Kluczowe jest tu określenie ”lekkiego”; gdy ścieranie płytki paznokciowej jest zbyt mocne, ulegnie ona znacznemu ścieńczeniu i osłabieniu. Ponadto w przypadku jakiegokolwiek manicure ważne jest także stosowanie odpowiednich preparatów bazowych pod lakier, które chronią płytkę paznokcia i odżywiają ją.

Jak wzmocnić osłabione paznokcie?

Jeśli zauważysz u siebie rozdwajanie paznokci, warto wypróbować kilka skutecznych sposobów na wzmocnienie paznokci. Na pewno warto zacząć od odpowiedniej diety i suplementacji – nawet najbardziej wymyślne kosmetyki do paznokci nie okażą się skuteczne, jeśli nie dostarczymy paznokciom wszystkich niezbędnych składników odżywczych. A te najważniejsze to:

– aminokwasy

– kwasy tłuszczowe omega 3

– krzem

– siarka

– cynk

– wapń

– żelazo

– witaminy z grupy B

W celu zapewnienia odpowiedniej podaży wszystkich tych związków odżywczych konieczna jest dieta bogata w jak najmniej przetworzoną żywność. W codziennym jadłospisie nie powinno zabraknąć mięs, ryb, orzechów, produktów zbożowych, warzyw i owoców, nasion i pestek oraz olejów roślinnych tłoczonych na zimno. A dietę warto uzupełnić suplementacją wzmacniającą paznokcie. Suplementy witaminowe wskazane są nie tylko tym osobom, które już doświadczają łamliwości paznokci, ale także każdemu, kto chce profilaktycznie wzmocnić paznokcie i zapobiec ich uszkodzeniu. Dodatkową korzyścią jest jednoczesne wzmocnienie włosów. Suplementem doskonale wzmacniającym włosy i paznokcie jest Hair Formula marki Cheers, który różni się od większości suplementów diety jakością clean label. Oznacza to brak syntetycznych dodatków, wysokie dawki związków aktywnych oraz doskonałą bioprzyswajalność. Hair Formula zawiera cynk, selen i biotynę oraz ekstrakty z bambusa, skrzypu polnego oraz palmy sabałowej. Dzięki takiej suplementacji uzupełnisz dietę w niedoborowe związki odżywcze, które kompleksowo wzmocnią Twoje włosy i paznokcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here