Dentysta Gdynia

Większość z nas przynajmniej raz w życiu doświadczyła nagłego bólu lub ukruszenia zęba. W takim przypadku nie można zwlekać. Co zrobić, gdy taka sytuacja zdarzy się w noc sylwestrową, weekend bądź święto, gdzie nasz gabinet jest standardowo zamknięty? Z pomocą przychodzą usługi oferowane przez pogotowie stomatologiczne. W każdym większym mieście takie usługi są oferowane, a wpisując hasło dentysta Gdynia – pogotowie, znajdziemy taką placówkę bez problemu. 

Wskazania do skorzystania z pogotowia

Nagłe przypadki takie jak ból zęba, którego nie da się zwalczyć domowymi sposobami i przeczekać do wizyty u swojego dentysty – to jedno ze wskazań do skorzystania z usług stomatologicznych dostępnych 24h na dobę, 7 dni w tygodniu. Dzięki całodobowym dyżurom nie jesteśmy skazani na cierpienie. Nagłym przypadkiem jest także ukruszenie części zęba bądź pęknięcie. Ten przypadek również wymaga natychmiastowej pomocy lekarskiej. Inną pilną dolegliwością jest ból oraz spuchnięcie dziąsła. Często również niepokojące objawy mogą mieć przyczynę z innymi stanami zapalnymi np. w uchu, migdałkach czy węzłach chłonnych, ale konsultacja z dentystą Gdynia jest również istotna w takim przypadku. 

Jak wygląda konsultacja?

Aby skorzystać z usług pogotowia należy w pierwszej kolejności przejść weryfikację telefoniczną. Lekarz podczas takiej rozmowy zweryfikuje czy natychmiastowa pomoc jest potrzebna, a także może dać ewentualne wskazówki, jak postępować w danym przypadku zanim zdążymy dojechać do placówki. W każdym większym mieście taki gabinet dyżurujący jest dostępny, jednak w mniejszych miejscowościach nie zawsze tego typu gabinety istnieją. Jeśli chodzi o Trójmiasto to całodobowy dentysta Gdynia oferuje profesjonalną opiekę w tego typu nagłych przypadkach. 

Cennik usług

Niestety usługi pogotowia stomatologicznego są nieco droższe niż standardowa wizyta, jednak w wielu placówkach po wstępnej weryfikacji jest szansa na refundację w ramach ubezpieczenia zdrowotnego. Jeśli mamy do wyboru kilka placówek medycznych to warto zrobić rozeznanie cenowe wcześniej i mieć kontakt do tańszego pogotowia, aby w razie potrzeby nie szukać na szybko tylko mieć przygotowane dane Nie warto bagatelizować problemów z zębami, ponieważ ich późniejsza naprawa może nas wynieść spore pieniądze. Leczenie kanałowe może kosztować nawet kilkanaście tysięcy. Wizyty w pogotowiu stomatologicznym można zminimalizować odwiedzając dentystę Gdynia regularnie, robiąc przeglądy dentystyczne. Standardowe przeglądy chronią nasze zęby przed bólem, ale i przed niespodziewanymi, większymi wydatkami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here