depilacja brazylijska

Depilacja brazylijska to już jeden z najpopularniejszych zabiegów depilacji bikini wykonywanych w gabinetach kosmetycznych. Pomimo iż całkowita depilacja miejsc intymnych za pomocą wosku jest dosyć bolesnym zabiegiem, nadal nie brakuje osób, jakie są gotowe przeznaczyć się dla urody. Depilacja brazylijska to depilacja intymna, która polega na całym usunięciu owłosienia z łona, pośladków, warg sromowych i okolic odbytu. Zwykle składa się tylko wąski pasek włosów nad łechtaczką. Natomiast jeszcze częściej wybiera się wszystkie włoski z miejsc intymnych – wówczas mówimy o pełnej depilacji brazylijskiej, jaka jest porównywana z depilacją hollywoodzką. Skąd pochodzi nazwa zabiegu? W 1987 roku siedem sióstr płynących z Brazylii założyło w Nowym Jorku J. Sisters International Salon – pierwszy salon kosmetyczny, w którym wykonano brazilian waxing – depilację brazylijską.

Depilacja brazylijska woskiem oraz pastą cukrową

Obecnie odbywa się depilację brazylijską woskiem (niejednokrotnie opartym na wosku pszczelim) oraz pastą cukrową. Czym się różni depilacja pastą cukrową od depilacji woskiem? Wosk przylepia się nie tylko do włosków, a również do skóry oraz podrażnia ją podczas odklejania plastra. Masa cukrowa jest bardzo kaloryczna niż wosk, więc dociera głębiej do mieszków włosowych. Ponadto przylepia się tylko do włosków oraz po zastygnięciu praktycznie sama odchodzi od skóry, a nie podrażnia jej. Dzięki temu depilacja „na słodko” jest zdecydowanie mniej bolesna oraz łagodniejsza niż depilacja woskiem. Warto wiedzieć, iż pasta cukrowa jest mieszaniną substancji naturalnych, więc jest polecana osobom ze skórą wrażliwą oraz alergiczną. Także cukier – jako naturalny konserwant – powstrzymuje rozwój bakterii. Depilacja pastą cukrową jest natomiast dwa razy droższa od depilacji woskiem – kosztuje ok. 160 zł, a depilacja woskiem – ok. 80 zł.

depilacja brazylijska - na czym polega

Depilacja brazylijska – zalecenia przed zabiegiem

By zabieg mógł zostać przeprowadzony, włosy muszą mieć długość min. 0,5 cm. W kontaktu z tym należy unikać golenia przez co najmniej dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem. Przed depilacją należy unikać również natłuszczania skóry (np. balsamami do ciała), bo uniemożliwi to dokładne wykonanie depilacji brazylijskiej. Nie można również zapomnieć o higienie osobistej – poleca się, by bezpośrednio przed zabiegiem przemyć okolice intymne np. specjalną chusteczką do higieny intymnej.

Depilacja brazylijska – jak wygląda zabieg?

Depilacja brazylijska woskiem
Kosmetyczka za pomocą szpatułki nakłada płynny, rozgrzany do temperatury 37°C wosk na skórę, w celu porostu włosów. Potem przykrywa go bawełnianym plastrem, pozostawia na kilka minut oraz odrywa energicznym ruchem w celu przeciwnym do rozwoju włosków, usuwając je wraz z cebulkami.
ISTOTNE! Przed zabiegiem należy się upewnić, lub kosmetyczka do nakładania wosku będzie używała szpatułki, a nie rolek. Szpatułki gwarantują nie tylko dokładniejsze rozprowadzenie wosku, ale również większą czystość. Nie ma bowiem pewności, iż rolki są wymieniane po każdej klientce.
Depilacja brazylijska pastą cukrową
Kosmetyczka nakłada szpatułką ciepłą, gęstą masę cukrową w celu porostu włosów oraz czeka, aż zaschnie. Potem wykonując ruch w celu porostu włosów, podnosi płaty zaschniętej pasty, również wyrywając znajdujące się na skórze włoski wraz z cebulkami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here