Dobre rękawice bokserskie

Decyzja o trenowaniu sportów walki wiąże się z koniecznością wyposażenia w potrzebny sprzęt i akcesoria ochronne. Atrybutem każdego boksera są dobre rękawice bokserskie – solidne, wyprofilowane, pasujące do dłoni. Z jednej strony mają one chronić części ciała przed bolesnymi kontuzjami, a z drugiej zapewniać swobodę i precyzję wyprowadzania ciosów. Zobacz, czym kierować się przy indywidualnym wyborze. Pamiętaj, że rękawice muszą pasować Tobie, więc niekoniecznie modele polecane przez innych okażą się najlepsze.

Ochronne rękawice bokserskie sparingowe

Na czas walk kontrolnych oraz treningowych warto wykreować warunki zbliżone do tych, jakie naprawdę panują w ringu. Dobre rękawice bokserskie to podstawa nim staniesz w szranki z innym zawodnikiem. Jakie cechy powinny one wykazywać, aby zapewniać zawodnikom maksymalną ochronę bez uszczerbku na wygodzie, swobodzie i precyzji kontrolowania ruchów?

  • Wzmacniane szwy dla jeszcze większej trwałości,
  • gładka powierzchnia umożliwiająca wygodne czyszczenie,
  • anatomiczny kształt dopasowujący się do dłoni i nie utrudniający układania czy ściskania dłoni w pięść,
  • solidne wypełnienie z pianki amortyzującej uderzenia, która jest odporna na odkształcenia,
  • elementy odpowiadające za rozproszenie energii podczas wyprowadzania uderzeń,
  • szeroki rzep ułatwiający regulację rękawicy w obrębie nadgarstka.

Jak widzisz rękawice bokserskie sparingowe składają się z wielu elementów, a każdy z nich jest tak samo ważny dla komfortowego i bezpiecznego trenowania.

Dobre rękawice treningowe

Na początku swojej przygody z ringiem nie musisz od razu inwestować w bardzo zaawansowane środki ochrony własnej. Szybko jednak może się okazać, że będziesz ich potrzebował do trenowania na takim poziomie, na jakim Ci zależy. Dlatego też wtedy warto rozważyć coś więcej, niż popularną klasykę.

Ciekawą opcją są np. rękawice bokserskie z systemem wrist protect. Jak sama nazwa wskazuje zapewniają one bardzo wysoki poziom usztywnienia nadgarstka. Powstają jednak z miękkiej, wytrzymałej skóry naturalnej, dlatego nie ograniczają ruchów i nie powodują dyskomfortu.

A propos materiałów konstrukcyjnych, z których rękawice powstają, to do wyboru masz zasadniczo dwie główne opcje:

  • skórę naturalną,
  • skórę syntetyczną.

Co wybrać? Zazwyczaj polecane i popularne są te pierwsze, jako wytrzymałe i komfortowe, jednak dzisiaj materiały syntetyczne są tak ulepszane, że czasem trudno odróżnić je od skóry naturalnej. Jeżeli zatem ze względów ekonomicznych czy światopoglądowych nie chcesz kupować rękawic skórzanych, ich alternatywna wersja też będzie dobrym wyborem.

Zakup rękawic bokserskich

Na pewno jedne rękawice bokserskie nie wystarczą Ci, jeśli intensywnie trenujesz i bierzesz udział w turniejach sportowych. Zaopatrz się w kilka par, mając też na uwadze to, że nawet najlepsze modele będą się intensywnie zużywały pod wpływem potarć, uderzeń i czyszczenia. Odpowiednio dobierz ich rozmiar oraz wagę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here