włosy
fot.: pixabay.com

Każda dziedzina życia pełna jest twierdzeń, które mogą być zarówno prawdziwe, jak i fałszywe. W przypadku pielęgnacji włosów, również bardzo często można natknąć się na fakty i mity. Oto, co warto wiedzieć, aby nie dać wprowadzić się w błąd. 

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/popularne-mity-temat-pielegnacji-wlosow/

Fakty na temat włosów

Fakt 1: maseczka z piwa odżywia włosy – piwo zmniejsza podatność włosów na wypadanie oraz wzmacnia nawet najbardziej osłabione włosy. Co więcej, przyczynia się do uregulowania funkcjonowania gruczołów łojowych, dzięki czemu włosy wolniej się przetłuszczają. Piwo może się okazać przydatne również przy problemie związanym z łupieżem.

Fakt 2: płukanie włosów w chłodnej wodzie doda im blasku – dzięki chłodnej wodzie, domykają się łuski włosów. Sprawia to, że ich powierzchnia się wygładza, a co za tym idzie – odbija więcej światła.

Fakt 3: włosy są w lepszej kondycji, kiedy jest się w ciąży – jak się okazuje, kobieta nosząca dziecko pod sercem, posiada włosy pozostające w fazie wzrostu. Dzięki temu, włosy mogą być w lepszej kondycji, gdyż stają się gęstsze oraz bardziej lśniące.

Mity na temat włosów

Mit 1: dzięki obcinaniu, włosy stają się silniejsze – od samego podcinania, włosy nie rosną szybciej, a także nie są silniejsze. Podcinanie włosów warto wykonywać ze względu na wysuszające się końcówki, które bez wykonywania tego zabiegu staną się suche i bardzo zniszczone.

Mit 2: szczotkowanie włosów jest dla nich dobre – trudno jednoznacznie stwierdzić, że szczotkowanie włosów szczególnie im szkodzi, nie należy jednak wykonywać tego zbyt energicznie. Również nadmierne szczotkowanie może prowadzić do uszkodzenia struktury włosów.

Jak widać, istnieje wiele mitów i faktów dotyczących pielęgnacji włosów. Należy rozsądnie podchodzić do ich weryfikacji, gdyż jak się okazuje, bardzo łatwo można zostać wprowadzonym w błąd. Najważniejsze to zaufanie do własnej intuicji, gdyż tylko sami jesteśmy w stanie określić, czego potrzebują nasze włosy i jak powinnismy postępować.
Przeczytaj też: http://www.miastomojeawnim.pl/blyszczace-wlosy-domowe-zabiegi/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here