Farba do włosów blond

Kolor włosów blond jest niezwykle popularny i określany według wielu mężczyzn, jako najseksowniejszy i najbardziej atrakcyjny kolor włosów, jaki może mieć kobieta. Wiele Pań mających blond naturalny, decyduje się na koloryzację, która ma na celu pogłębienie odcienia naturalnych włosów lub tez jego odmianę. Na kolor blond decydują się także panie, które mają włsy ciemne, jednak w ich przypadku farbowanie to dłuższy proces, który wymaga kilku koloryzacji odcień po odcieniu. Na włosach naturalnych nie da się przeprowadzić dekoloryzacji, dlatego kobiety o włosach ciemnych muszą uzbroić się w cierpliwość, niż uzyskają wymarzony blond.

Odcienie blond farb do włosów

Kolor blond dzielimy na dwie grupy odcieni – na ciepłe i chłodne. W tych pierwszych znajdziemy kolory piaskowe, złote, słoneczne, natomiast w tych drugich będą blondy platynowe, srebrne i gołębie. Jeśli nie wiesz, który z odcieni będzie pasował do Twojej karnacji, wykonaj mały i łatwy test, aby się upewnić. Wystarczy, że weźmiesz złotą i srebrną biżuterię, na przykład bransoletki, staniesz przed lustrem i po kolei przyłożysz je sobie do twarzy. Jeśli na tle Twojej cery bardziej widoczna jest złota bransoletka, znaczy to, że masz ciepły odcień karnacji i pasować Ci będą ciepłe odcienie blondu, jeśli lepiej będzie prezentować się srebro, powinnaś zdecydować się na odcienie chłodne.

Gdzie kupić farbę do włosów blond?

Dostępność farb jest bardzo duża. Wiele marek zakupimy nawet w markecie. Jednak warto uważać i podczas zakupów nie kierować się wyłącznie niską ceną, a zwrócić uwagę na skład. Najtańsze farby zawierają w swej formule amoniak, który ma bardzo negatywny wpływ na kondycję włosów. Dlatego bardzo ważne jest, aby czytać etykiety i zapoznać się ze składem produktu. Najlepsze farby wzbogacone są o pielęgnujące olejki, które podczas farbowania chronią włosy przed osłabieniem. Możesz również skorzystać z farb oferowanych przez salon fryzjerski. Mają one zdecydowanie lepszą jakość od tych drogeryjnych. Drugim plusem jest to, że kupując w markecie czy drogerii z decyzją o wyborze odcienia zostajemy sami, natomiast w salonie możemy liczyć na fachową poradę.

www.inaczejmowiac.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSposób na długie rzęsy
Następny artykułPrzyklejanie rzęs

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here