Farbowanie włosów z folią

Koloryzacja włosów to bardzo powszechny zabieg, a ilość ich rodzajów jest przeogromna. Mona farbować włosy na jeden kolor, popularne bardzo są różnego rodzaju balejaże, sombe, ombre i wiele innych. W większości salonów podczas takich zabiegów używa się folii aluminiowej. Zdziwiona? Już wszystko wyjaśniamy.

Zastosowanie folii

Folia aluminiowa stanowi doskonałą izolację i zatrzymuje ciepło, co pozwala uniknąć konieczności stałego podgrzewania włosów. Z racji tego, że kosmyki zawinięte folią zaczynają się nagrzewać ( mieszki włosowe otwierają się, dzięki czemu płyn z łatwością się do nich dostaje ), dużo łatwiej i szybciej ulegają rozjaśnieniu. Wytrzymałość folii aluminiowej jest tutaj bardzo dużą zaletą i głównie ten czynnik w dużej mierze pozwala na wykorzystywanie jej we fryzjerstwie. Folia wytrzymuje kontakt z wszelkiego rodzaju płynami stosowanymi przy pielęgnacji włosów. Ponadto pomaga w nawilżaniu włosów. Wystarczy nałożyć na całą długość włosów maseczkę i nałożyć na nie folię matową stroną. Tak pozostawione włosy szybko się z regenerują, stając się miękkie i bardziej błyszczące. Folie często stosowane są również przy pasemkach i balejażach, kiedy włosy są albo rozjaśnianie albo nakładany jest na nie inny odcień. Podczas takiego zabiegu fryzjer kładzie pojedyncze pasemka, maluje je na jaśniejszy kolor lub traktuje rozjaśniaczem i zawija, a kolejne maluje farbą ciemniejszą i pozostawia luzem.

Folia w pielęgnacji włosów

Aby włosy szybko nie straciły blasku i intensywnego koloru, dobrze jest odpowiednio je pielęgnować i stosować preparaty, które przeznaczone są do włosów farbowanych. Ich skład bowiem pełny jest w składniki, których zadaniem jest ochrona, regeneracja i odbudowa włosów, a jednocześnie zatrzymanie wypłukiwania się farby i utrzymanie przez jak najdłuższy okres pięknego koloru włosów. Maski i odżywki będą bardziej skuteczne, jeśli będą pozostawione na dłuższy czas pod folią. Jak już wyżej wspomnieliśmy, ciepło, które pod nią powstaje sprawia, włosy chętniej przyswajają nałożony preparat.

http://www.latawcedmuchawce.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here