Forma ODT


Obecnie na rynek jest naprawdę wiele różnych tabletek, jednakże trzeba przyznać całkiem szczerze, że zdecydowanie najwygodniejsza forma tabletki, to tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej, ponieważ mamy możliwość zażywania ich w każdym czasie, nie musimy używać do tego różnych płynów do popicia, nie będziemy mieli żadnych problemów z ich połykaniem, jak również nie będzie nam dokuczał nieprzyjemny posmak ustach. Tabletki takie stosowane są w przypadku wielu różnych chorób, są one skuteczne, między innymi w walce z niezwykle dokuczliwymi objawami alergii. Dowiedz się dokładnie, jakie atuty mają tabletki ODT i zobacz, które leki zdecydowanie najszybciej pomogą nam pozbyć się objawów alergii.

Tabletki ODT, czyli tabletki, które są niezwykle wygodne dla osób w każdym wieku

Forma ODTZauważyć można bardzo łatwo, że rok rocznie, coraz więcej osób w naszym kraju, zmaga się z alergią. Jak wynika z badań ECAP (Epidemiologia Chorób Alergicznych w Polsce), obecnie ponad czterdzieści procent ludzi w naszym kraju, zmaga się z różnymi rodzaju alergiami. Bardzo często jest tak, że alergia daje nam się we znaki wtedy, gdy położenie, w którym się znajdujemy, nie pozwala nam połknąć tabletki. Co powinniśmy zrobić, jeżeli znajdujemy się, na przykład w pociągu, czy też w autokarze, lub też prowadzisz auto i przy wysokiej prędkości, nie masz możliwości, żeby wziąć tabletkę, a tym bardziej, nie masz, jak znaleźć wody, czy też innego napoju, który umożliwia nam połknięcie tabletki. Niestety dla wielu osób połknięcie tabletki na sucho, jest niemożliwe, ponieważ tabletka, może nam utknąć w gardle, co nierzadko może spowodować mdłości, czy też wymioty Problem ten dotyczy, nie tylko małych dzieci, jak również osób starszych, ale również z problemem tym, może zmagać się każda osoba niezależnie od wieku, również osoby, które prowadzą aktywny tryb życia, którzy pracują, bardzo dużo podróżują. Dysfagia może dotknąć każdego – niezależnie od wieku i płci. Termin określa trudności w połykaniu. Obecnie na szczęście jest rozwiązanie tego problemu, które znacznie ułatwi życie wszystkim alergikom, a mianowicie są to tabletki ODT, które ulegają rozpadowi w jamie ustnej, czyli rozpuszczają się w ślinie, przez co nie musimy ich popijać, rozgryzać, żuć, jak również nie musimy się specjalnie przygotowywać do ich zażycia, czyli nie musimy na przykład sporządzać żadnych roztworów i innych tego typu substancji. Co to znaczy? Że rozpuszczają się w ślinie i nie wymagają popijania, rozgryzania, umiejętności żucia czy specjalnych przygotowań, jak

ODT to skrót od anglojęzycznego zwrotu: orodispersible tablet, który oznacza dokładnie tabletkę ulegającą rozpadowi w jamie ustnej.

Zalety tabletek ODT

Bardzo często jest tak, że leki muszą być przez nas przyjmowane kilka razy dziennie. Jeżeli tabletka jest duża, to wtedy możemy mieć problem z jej połknięciem, dlatego też wiele pacjentów nie chce zażywać tych tabletek. Natomiast tabletki w formie ODT nie wymagają popijania, a przede wszystkim również szybko się rozpuszczają. Farmokopea Europejska z 2002, wprowadza definicję tabletek ODT, czyli tabletek, które nie są powlekane i niezwykle szybko rozpadają się w jakie ustnej. Szybkie, to znaczy jakie? Najpierw mowa była, że są to maksymalnie 3 minuty, ale obecnie mówi się, że produkowane leki rozpuszczają się w ślinie, maksymalnie trzydzieści sekund. Za ich pomocą, mamy możliwość wyleczenia, nie tylko alergii, jak również pomagają one leczyć, na przykład choroby przewody pokarmowego, cukrzycę i schorzenia centralnego układu nerwowego.

Dokuczliwe objawy alergii

Które objawy alergii, zdecydowanie najczęściej dokuczają alergikom? Jak wykazały badania, zdecydowanie najczęściej spotykanymi objawami alergii, jest katar, kichanie, jak również zatkany nos, łzawienie, pieczenie, zaczerwienienie oczu. Objawy takie, mogą być zdecydowanie najczęściej potykane przy alergiach wziewnych, czyli uczuleniach, które wywołują alergeny, które wydychamy z powietrzem, czyli roztocza, pyłki roślin, czy też sierść zwierząt. Pokrzywki, wysypki, swędząca usta i gardło, występują jeżeli zmagamy się z alergią na składniki pokarmowe, takie jak na przykład mleko krowie, czy też jajka kurze. Zmiany skórne, w tym egzema, drobne pęcherzyki, zaczerwienienia i pokrzywka występują przy uczuleniach kontaktowych, czyli na przykład po zetknięciu się z niektórymi metalami, czy też lekami. Alergicy, bardzo często mogą zmagać się również na alergiczne zapalenie zatok, które obejmuje jednocześnie alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa oraz zapalenie zatok przynosowych.

Leki ODT na alergię bez recepty

Przede wszystkim, jeżeli zauważyłeś u siebie wszelkie symptomy uczulenia, to koniecznie powinieneś unikać wszelkiego kontaktu z alergenem. Jeżeli jednak czujesz, że objawy te się pojawiły, to powinieneś sięgnąć po przeciwalergiczne tabletki ODT, takie jak na przykład Hitaxa Fast oraz Hitaxa Fast Junior dla dzieci. Bez wątpienia, ich bardzo dużym atutem jest to, że są one dostępne w aptece bez recepty, dlatego też ich zakup nie stanowi żadnego problemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here