Jak dbać o galanterię skórzaną?

Kupując dodatki do codziennych stylizacji, warto postawić na wyroby ze skóry naturalnej. Przede wszystkim ze względu na ich niepowtarzalny wygląd. Ale nie tylko. Wyroby ze skóry naturalnej są także bardzo trwałe. Nawet w przypadku codziennego użytkowania. Aby zachowały się w idealnym stanie przez długie lata, należy jednak właściwie o nie zadbać. Odpowiednia pielęgnacja i przechowywanie galanterii skórzanej to obowiązek każdego jej posiadacza.

Czym różni się skóra naturalna od ekoskóry?

Omawiając galanterię skórzaną, nie sposób pominąć również produktów wykonywanych ze skóry ekologicznej, czyli popularnej ekoskóry. Kto najczęściej sięga po galanterię z ekoskóry? Przeważnie są to osoby, które nie chcą wydawać większych sum na portfel, torebkę czy pasek ze skóry. Co ciekawe wyroby z ekoskóry cieszą się sporą popularnością wśród wegan i wegetarian.

Na pierwszy rzut oka między skórą ekologiczną a skórą naturalną nie ma wyraźnych różnic. Wynika to z faktu, że producenci starają się, aby ekoskóra dorównywała pod względem wizualnym surowcowi naturalnemu. Dlatego często możemy spotkać wyroby z ekoskóry, na której powierzchni została odtworzona faktura i zagięcia charakterystyczne dla skóry naturalnej. Niestety te małe różnice wizualne bardzo szybko zaczynają się powiększać. Wynika to z faktu, że ekoskóra jest dużo mniej trwała od skóry naturalnej i szybko traci swoje pierwotne właściwości. Jeśli zatem chcemy kupić portfel, saszetkę lub pasek, który zachowa swój nienaganny wygląd przez więcej niż jeden sezon, to właściwym wyborem będzie skóra naturalna.

Jak przechowywać dodatki ze skóry naturalnej?

Aby móc przez wiele lat cieszyć się nienagannym wyglądem skórzanych dodatków należy je odpowiednio przechowywać. Producenci bardzo często dołączają do swoich produktów specjalne worki, które skutecznie chronią przed kurzem. W przypadku torebek nie zaleca się przechowywania ich na płasko. Może to doprowadzić do powstania odkształceń. Wiedząc, że nie będziemy używali danego dodatku przez kilka tygodni, warto wypełnić worek, w którym go przechowujemy, bibułą lub folią bąbelkową. Uchroni to pasek, rękawiczki czy torebkę przed powstaniem zagnieceń. Każdy skórzany dodatek należy przechowywać osobno. Można do tego wykorzystać worki lub specjalne przegródki, pojemniki tekturowe, plastikowe lub materiałowe. W przypadku obuwia bardzo wskazane jest użycie prawideł lub specjalnych wypełniaczy, które zapobiegną powstawaniu odkształceń.

Jakich środków używać do pielęgnacji i konserwacji skóry?

Oprócz odpowiedniego przechowywania konieczna jest również właściwa pielęgnacja skórzanych dodatków. Podstawową zasadą, jakiej należy przestrzegać, jest unikanie środków chemicznych. Przed pierwszym użyciem zawsze warto poddać skórę procesowi impregnacji. Impregnat do skóry zapewnia długotrwałą ochronę przed warunkami atmosferycznymi, deszczem czy śniegiem. Zmniejsza także jej chłonność, dzięki czemu chroni przed powstawaniem plam. W celu nadania dodatkom skórzanym efektownego blasku najlepiej jest użyć wosku pszczelego lub olejków roślinnych. Preparaty te warto stosować także w celu zatuszowania przebarwień, przetarć oraz mikrouszkodzeń. Wszystkie zabiegi związane z pielęgnacją i konserwacją należy stosować na oczyszczoną i wysuszoną powierzchnię skóry.

Gwarantem trwałości skórzanych produktów jest przede wszystkim wybór galanterii od sprawdzonego dostawcy. Do takich z pewnością możemy zaliczyć sklep Polska Galanteria, w którym znajdziecie szeroki wybór produktów ze skóry naturalnej dla kobiet i mężczyzn.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here