Jak dobrać stanik?

Dobór odpowiedniego stanika jest tak samo ważny, jak dopasowanie każdej innej części garderoby. Żadna z nas nie czułaby się przecież komfortowo w za ciasnych spodniach, zbyt małych butach, czy przykrótkiej sukience. Mimo wszystko wciąż wiele z nas ma problem z dobraniem dobrego rozmiaru biustonosza. Czas to zmienić!

Wybór stanika dopasowanego do rozmiaru piersi wbrew pozorom nie jest rzeczą niemożliwą. W poniższym artykule podpowiemy co zrobić, by znaleźć dla siebie biustonosz, który będzie świetnie podtrzymywał i modelował piersi, a do tego zapewni komfort noszenia przez cały dzień. Zapraszamy do lektury.

Trzy kroki do idealnego biustonosza

Jeśli planujesz zakup stanika w sklepie internetowym, zadbaj o to, by przed wyborem konkretnego modelu zawsze skorzystać z tabeli rozmiarów, dzięki której precyzyjnie dopasujesz rozmiar biustonosza. Możesz to sprawdzić na przykładzie sklepu internetowego Ewa Bień: https://ewabien.com/pl/biustonosze.html. Pamiętaj, że każdy model jest inny, dlatego dla każdego z nich warto sprawdzić wymiary osobno.

Obwód pod biustem

Weź do ręki centymetr krawiecki i na samym początku zmierz obwód pod biustem. Przyjmij postawę wyprostowaną, wtedy pomiar będzie w 100% wiarygodny. Ułóż centymetr wokół klatki piersiowej – powinien być zaciśnięty na tyle, by móc swobodnie oddychać. Uzyskany wymiar zaokrąglij w górę lub w dół, np. 61 cm zaokrąglij do 60 cm, ale już 63 cm do 65 cm itd. Kiedy założysz biustonosz i nie będzie się on przesuwał na boki albo w górę, czy też w dół, oznacza to, że obwód został określony prawidłowo.

Obwód w biuście

Teraz czas na zmierzenie obwodu w biuście. Możesz to zrobić w biustonoszu (najlepiej miękkim, bez usztywnienia) lub bez – wszystko zależy od jędrności Twoich piersi. Centymetr należy ułożyć w najszerszym miejscu i nie ściskać go. Pamiętaj, by leżał on równo z przodu i z tyłu. Teraz odczytaj uzyskany pomiar i przejdź dalej.

Poznaj rozmiar swojej miseczki

Kiedy już pobierzesz dwie powyższe miary, czas na obliczenie rozmiaru miseczki. W tym celu skorzystaj z tabeli rozmiarów konkretnego sklepu z bielizną i dopasuj obwód w biuście do odpowiadającej mu literki, czyli do wielkości miseczki. Z kolei obwód pod biustem będzie równoważny z liczbą występującą w rozmiarze, np. 75C, gdzie liczba 75 oznacza obwód pod biustem (od 73 do 77 cm), a literka C odpowiada obwodowi w biuście.

Odpowiedni rozmiar biustonosza

Kiedy już dobierzesz rozmiar i zamówisz swój wymarzony biustonosz, przymierz go, jak tylko do Ciebie dotrze. To bardzo ważne, by sprawdzić, czy wybrany model jest dobrze dopasowany do Twoich piersi. Po założeniu go ułóż biust, wygarniając piersi spod pachy do środka. Trzymaj w tym czasie biustonosz przy fiszbinie, by się nie przesunął. Naciągnij także ramiączka stanika w taki sposób, by nie spadały z Twoich ramion, ale też za mocno Cię nie ściskały. Pamiętaj, że to nie one podtrzymują biust, lecz robi to obwód, dlatego nie może być za luźny. Jeśli miseczki nie deformują piersi, ale pięknie je zbierają i eksponują, a fiszbiny nie uciskają Twojego ciała, oznacza to, że biustonosz został dobrany prawidłowo. A jeśli szukasz wysokogatunkowych biustonoszy, które pokochało już wiele Polek, zajrzyj na: https://ewabien.com/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here