Jak nasturcja jadalna wpływa na zdrowie

Wiele osób interesuje się medycyną niekonwencjonalną. Nasturcja właściwości znane są już od wielu pokoleń. Jest to wyjątkowa roślina, która może pochwalić się wysoką zawartością drogocennych składników odżywczych. Zastanawiasz się, kiedy warto ją spożywać? Poniżej znajdziesz zbiór przydatnych informacji, dzięki którym wszystko stanie się jasne!

Wpływ nasturcji jadalnej na układ oddechowy

Nasturcja jadalna zawiera w sobie witaminę C, kwasy tłuszczowe, flawonoidy, a także wiele innych związków, które mają znakomity wpływ na układ immunologiczny. Systematyczne spożywanie naparu ze wspomnianej rośliny wzmacnia odporność, co jest szczególnie ważne dla osób borykających się z nawracającymi infekcjami oraz chorobami.

Nasturcja jest rekomendowana także tym, którzy chcą złagodzić objawy przeziębienia czy grypy. Nie bez powodu jest ona uznawana za naturalny antybiotyk. Wykazuje działanie antybakteryjne, przeciwwirusowe, antyseptyczne. Warto jednak pamiętać, że nie stanowi alternatywy dla medycyny konwencjonalnej. W przypadku poważnych dolegliwości zawsze należy zgłosić się do specjalisty.

Oddziaływania nasturcji na układ pokarmowy

Nasturcja właściwości sprawiają, że jest ona popularnym środkiem na zaparcia. Niezaprzeczalnym plusem jest brak zawartości szkodliwych związków, które mogłyby podrażnić florę bakteryjną jelit. Nie trzeba więc obawiać się wystąpienia wielu uciążliwych skutków ubocznych. Należy jednak pamiętać, że nawet roślinne specyfiki muszą być stosowane z umiarem.

Nasturcja stymuluje układ pokarmowy do pracy. Działa tak, jak farmakologiczne preparaty na zaparcia. Warto pamiętać, że nie każdy może korzystać z dobrodziejstwa medycyny holistycznej. Dobrze jest zapoznać się z listą przeciwwskazań.

Nasturcja a gojenie się ran

Nasturcja jadalna stosowana jest na wiele różnych sposobów, więc wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Oczywiście trzeba pamiętać, że roślina składa się z kilku części, a każda z nich cechuje się inną zawartością składników odżywczych. Na specjalną uwagę zasługuje olej musztardowy, który przyspiesza gojenie ran.

Nasturcja stosowana od zewnątrz sprzyja regeneracji skóry. Właśnie dlatego można stosować ją podczas codziennej pielęgnacji. To prawdziwa gratka dla osób zmagających się z problemami skórnymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here