facebook
fot. pixabay.com

Wielu z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania na co dzień bez Facebooka i to wcale nie dlatego, że uzależnili się od przeglądania zdjęć znajomych. Facebook najczęściej służy nam jako podstawowy komunikator. Tam odbywamy większość konwersacji w ciągu dnia. Niewielu jednak wie, że wszystkie wysyłane, jak również kasowane przez nas wiadomości są zapisywane i mamy do nich wgląd. Jak więc odzyskać skasowane wiadomości na Facebooku? 

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/jak-odzyskac-usuniete-wiadomosci-z-fb/

Kilka miesięcy temu Facebook wprowadził możliwość kasowania wiadomości, które wysłaliśmy za pośrednictwem messengera. Dzięki temu możemy skasować niechciana wiadomość, ale tylko zanim zostanie odczytana. Aby to zrobić należy kliknąć na wysłaną wiadomość, wtedy pojawi się dolny pasek z opcją „usuń”. 

Jak wrócić do konwersacji

Wszystkie nasze rozmowy są zapisywanie w archiwum. Możemy do nich wrócić, wchodząc ponownie z rozmowę z dana osobą. Jeśli rozmowa, do której chcemy wrócić miała miejsce kilka lat temu, zapewne została zarchiwizowana. Wówczas wystarczy wejść w Ustawienia na górnym pasku Messengera, a następnie w „Zarchiwizowane wątki”. Wyświetlą nam się wszystkie zarchiwizowane rozmowy. 

Pobieranie zarchiwizowanych wiadomości

Co więcej, możemy nie tylko je ponownie przeczytać, ale tez pobrać z Facebooka, podobnie jak przesyłane pliki, zdjęcia czy filmy. Jeśli chcesz zapisać te treści gdzieś indziej, po zalogowaniu się do profilu musisz wejść w „Twoje informacje na Facebooku”. Znajdziesz tam opcję „Pobieranie Twoich informacji”. Po skorzystaniu z tej opcji będziesz mieć możliwość zapisania wszystkich pobranych danych na dysku bądź przesłania mailem. W zakładce możesz wybrać, które konkretnie treści chcesz pobrać. Znajdziesz je potem w zakładce „Dostępne pliki”. Jeśli widnieje tam status „Oczekujące”, oznacza to, że portal potrzebuje więcej czasu na przygotowanie kopii tych plików. Gdy proces ten się zakończy, otrzymasz powiadomienie o tym na swoją skrzynkę mailową. Kopia będzie dostępna do pobrania przez kilka dni, po tym czasie konieczne będzie ponowienie całej operacji. 

Przeczytaj też: http://www.miastomojeawnim.pl/czy-warto-sie-zmieniac-dla-innych/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here