Jak pozbyć się cellulitu?

Cellulit to przypadłość, która dotyczy większości kobiet – statystyki podają, że może to być około 80%. Jednak mimo powszechnego występowania tej niedoskonałości, na ogół wstydzimy się jej i często szukamy sposobów na jej zredukowanie. Na szczęście medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw naszym potrzebom i oferuje coraz skuteczniejsze zabiegi usuwające skórkę pomarańczową. W sieci i wśród znajomych można usłyszeć także o licznych domowych sposobach na cellulit. Na przykład jeśli chodzi o legginsy antycellulitowe opinie na ich temat są raczej pozytywne – rzeczywiście ich ucisk na skórę poprawia krążenie i powoduje stopniowe jej wygładzanie. Na https://knowledge.co.pl/legginsy-wyszczuplajace-i-antycellulitowe-dzialaja-czy-nie/ można znaleźć więcej informacji na temat tej odzieży.  Podobnie działa body wrapping, czyli owijanie folią miejsc, w których występuje skórka pomarańczowa – w tym wypadku skuteczność jest zwiększona dzięki aplikowaniu pod folię preparatów ujędrniających skórę.

Profesjonalne zabiegi na cellulit

Jeśli domowe sposoby do długotrwałego stosowania wydają nam się zbyt czasochłonne, możemy skorzystać ze specjalnych zabiegów ujędrniających skórę. W klinikach medycyny estetycznej wykonuje się na przykład endermologię, czyli intensywny masaż podciśnieniowy, który rozbija tkankę tłuszczową pod skórą i pobudza w niej produkcję kolagenu i elastyny, odpowiedzialnych za jej sprężystość. Zabieg jest bezbolesny i trwa niecałą godzinę. Inną metodą walki z cellulitem jest mezoterapia, która polega na wstrzykiwaniu pod skórę substancji przyspieszających metabolizm tłuszczów i poprawiających miejscowo krążenie krwi. Zalecana jest seria 4-5 zabiegów. 

Rozbicie tkanki tłuszczowej możliwe jest także przy użyciu dwutlenku węgla, czyli metodą karboksyterapii, lub lasera na podczerwień – wszystkie te sposoby przyczyniają się do zmniejszenia obrzęków i zlikwidowania grudek. Do najtańszych zabiegów należą ręczne masaże antycellulitowe, które nie usuwają go bezpośrednio, lecz polepszają ukrwienie skóry i stymulują procesy metaboliczne. Należy pamiętać o tym, że jednorazowe działania nie mogą zastąpić zdrowego trybu życia, który jest najlepszą ochroną przed dalszym powstawaniem skórki pomarańczowej. O ćwiczeniach i diecie, które temu zapobiegną, można przeczytać na https://knowledge.co.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here