Czyszczenie rolety wewnętrznej
Fot.:pexels.com

Rolety wewnętrzne najczęściej stosuje się w celu ewentualnego przyciemnienia okien. Zakładając je przeważnie zwracamy uwagę również na aspekt dekoracyjny, zapominając przy tym, że takie rolety należy regularnie czyścić, aby służyły nam przez dłuższy czas.

Przeczytaj też: http://www.bydgoszczinaczej.pl/jak-czyscic-rolety-wewnetrzne/

Codzienne porządki

Jeżeli dbamy o nasze mieszkanie na co dzień, powinniśmy również dbać o jego elementy dodatkowe takie jak dekoracje, dywany, zasłony, okna i właśnie rolety. Aby utrzymać czystość rolet przede wszystkim podczas odkurzania nie możemy zapominać o oknach które zasłaniają rolety. Warto odkurzyć okno wokół rolety na całej długości i szerokości. Dzięki temu codzienny kurz będzie szybko wyeliminowany. Dodatkowo podczas tej czynności możemy je przemyć lekko wilgotną szmatką i codzienna pielęgnacja gotowa. Jeżeli chcemy, żeby nasze rolety chroniły mieszkanie przed słońcem oraz cały czas dobrze się prezentowały, nie możemy zapominać o codziennym czyszczeniu ich.

Jak wyczyścić większe zabrudzenia?

Przede wszystkim należy pamiętać, że rolet materiałowych nie wolno prać w pralce! Na większe zabrudzenia pomoże wilgotna ścierka zamoczona w roztworze wody i mydła lub specjalnego płynu do czyszczenia rolet wewnętrznych. Pocierać należy delikatnie, aby nie uszkodzić tkaniny, następnie musimy zmyć pozostałości płynu osobną zwilżoną, czystą szmatką. Do pielęgnacji i mycia rolet wewnętrznych najlepiej sprawdzi się ściereczka z mikrofibry. Jest ona delikatna, a czyścić nią możemy zarówno na sucho, jak i na mokro.

Zabrudzenia, których nie możemy usunąć

Jeżeli na naszych roletach wewnętrznych powstały zabrudzenia, których nie możemy usunąć naszym ręcznym myciem warto udać się do specjalisty. Wybierzmy pralnię, która posiada doświadczenie w czyszczeniu rolet wewnętrznych. W zależności od materiału naszych rolet oraz od możliwości pralni mogą oni nam pomóc wyczyścić powstałe zabrudzenia. Jeżeli jednak ich starania na nic się nie zdadzą, najlepszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z producentem, który najlepiej zna materiał oraz produkt i w związku z tym zapewne posiada odpowiednią wiedzę, aby nam skutecznie pomóc.

Zobacz też: http://www.miastomojeawnim.pl/jak-zorganizowac-biuro-w-domu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here