Kupienie domu lub mieszkania zawsze wiąże się z ogromną ekscytacją. Jednak po pierwszej euforii często przychodzi chwila refleksji i świadomość tego, że przed wprowadzeniem się do nowego miejsca zamieszkania, trzeba opuścić stare, a to wiąże się z pakowaniem, sprzątaniem, segregowaniem… Dla wielu osób jest to najbardziej znienawidzona czynność przy przeprowadzce. Jednak można ją sobie znacznie ułatwić. W jaki sposób? Pomocą może okazać się zatrudnienie osoby, która się specjalizuje w przygotowaniach do przeprowadzki. Jak zatem najlepiej przygotować się do przeprowadzki i gdzie można znaleźć osobę, która nam w tym pomoże?

W jaki sposób przygotować się do przeprowadzki?

Jednym z pierwszych kroków, jakie trzeba zrobić przed przeprowadzką jest segregacja rzeczy, które znajdują się w domu. Pozwoli to na uporządkowanie ich – osobno należy spakować ubrania, przedmioty higieniczne, przybory kuchenne itp. Każdy karton należy dokładnie oznaczyć, aby o wiele łatwiej było później się rozpakować. Jednak segregacja przedmiotów pozwala dodatkowo na kontrolę tego, co jest w domu – od razu można wyrzucić lub oddać niepotrzebne rzeczy czy stare ubranie, tak aby nie zabierać ze sobą do nowego miejsca zamieszkania zbędnych rzeczy, z których i tak nie będzie się korzystać.
Kolejnym, najważniejszym etapem przygotowań do przeprowadzki jest pakowanie wszystkich rzeczy, które zabieramy ze sobą. Jest to tak ważne, gdyż od tego, jak zapakujemy swoje przedmioty, będzie zależało to, czy dojadą na miejsce w całości. Właśnie dlatego już na tym etapie warto zdać się na specjalistów. Czasami firmy transportowe oferują pomoc przy pakowaniu rzeczy. Jednak, jeżeli w usłudze przewozu nie ma takiej opcji, możemy zwrócić się o pomoc do osoby, która specjalizuje się w sprzątaniu domu przy przeprowadzce. Wybierając taką osobę lub firmę, warto wcześniej sprawdzić, czy dysponuje ona wszelkimi, potrzebnymi do pakowania i zabezpieczenia na czas przewozu rzeczy materiałami.

W czasie pakowania rzeczy na czas przeprowadzki z pewnością przydadzą się takie przedmioty jak: papier pakowny, kartony, skrzynie, taśma klejąca, folia bąbelkowa, czarna folia pakowna. Warto zaopatrzyć się także w etykiety i mazaki do płyt CD, którymi łatwo oznaczy się kartony z przedmiotami. Do bardzo przetransportowania bardzo delikatnych rzeczy można również wykorzystać kształtki styropianowe i kulkę styropianową, którą wypełnia się karton.

Ostatnim etapem przygotowań do przeprowadzki, którego nie można pominąć pod żadnym pozorem jest wysprzątanie całego mieszkania. Należy to zrobić niezależnie od tego, czy wynajmowaliśmy mieszkanie, czy jest to nasze mieszkanie własnościowe i odsprzedajemy je. Posprzątane mieszkanie pozostawi po nas dobre wrażenie. Również i na tym etapie przyda się fachowa pomoc osoby sprzątającej, która będzie szybko i umiejętnie wykonywać poszczególne czynności.

Gdzie szukać pomocy domowej?

Poszukiwania osoby oferującej usługi sprzątania i pomocy przy przeprowadzce warto rozpocząć od przejrzenia specjalistycznych serwisów internetowych, które skupiają wokół siebie właśnie takie osoby i firmy. Przykładem takiej strony jest portal www.pomocedomowe.pl. To właśnie tutaj po szybkiej rejestracji można znaleźć taką osobę, której oferta będzie najbardziej nam odpowiadać. Po rejestracji zalogowaniu się do serwisu można przeglądać pełne oferty osób oferujących swoje usługi. Dodatkową zaletą serwisu jest możliwość bezpośredniego skontaktowania się z wybranym usługodawcą, co pozwala na łatwiejsze negocjacje i podjęcie ostatecznej decyzji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here