Okres ciąży to dla każdej kobiety czas niezwykły – wiąże się nie tylko z oczekiwaniem na nowego członka rodziny, ale także borykaniem się z gwałtownymi zmianami zachodzącymi w całym organizmie. Niemal każda młoda mama marzy o tym, aby po rozwiązaniu jak najszybciej dojść do formy sprzed porodu – i to zarówno w wymiarze fizycznym, jak i emocjonalnym. Dobra forma po porodzie jest możliwa do osiągnięcia, jednak wymaga podjęcia kilku kroków.

Zbędne kilogramy

Jednym z najważniejszych priorytetów kobiet po urodzeniu dziecka jest obniżenie wagi ciała. W tym przypadku czas rozpoczęcia i rodzaj gimnastyki powinien być uzależniony od rodzaju porodu (rozwiązanie przez cesarskie cięcie wymaga odczekania nieco dłuższego okresu czasu), możliwości czasowych, preferencji młodej mamy oraz ogólnej formy fizycznej. W tym przypadku najbardziej polecane aktywności fizyczne to pływanie, pilates, joga, aerobic i niezbyt wysiłkowa gimnastyka. Warunkiem powrotu do formy po porodzie jest systematyczność i różnorodność ćwiczeń.

Uroda

Problemem niemal każdej kobiety po porodzie jest słaba kondycja cery i włosów. Wynika to nie tylko z burzy hormonalnej, ale także zmęczenia, stresu, nieprzespanych nocy i nadmiaru obowiązków. Dlatego warto w tym okresie szczególnie zadbać o kwestie związane z urodą. Warto zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki (dobrane do rodzaju i kondycji cery), zarezerwować wizytę u kosmetyczki, a w razie braku poprawy – udać się do specjalisty. Natomiast ratunkiem na wypadające włosy mogą być odpowiednie szampony, odżywki i maseczki.

Relaks

Jednym z warunków szybkiego dojścia do formy po porodzie jest odpowiednia dawka relaksu. I chociaż przy małym dziecku może wydawać się to niemożliwe do osiągnięcia, to jednak każda młoda mama powinna nauczyć się odpoczywać. Dlatego tak istotne w tym okresie jest odpowiednia ilość snu, muzyka relaksacyjna, dobra książka czy spotkania ze znajomymi. Warto nauczyć się prosić o pomoc i przyjmować ją od innych, gdyż nadmiar obowiązków spowoduje jedynie stres i przemęczenie.

Ciąża i okres połogu to niewątpliwie trudny okres dla każdej kobiety. Jednak warto zadbać o dobrą formę po porodzie, gdyż zadbana kobieta to szczęśliwa kobieta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here