Jeszcze kilka lat temu joystick był atrybutem niemal każdego gracza. Dziś jego użyteczność może być wielu graczy dyskusyjna, lecz wśród niektórych środowisk graczy joysticki nadal mają się dobrze, i zdaje się będę miały cały czas. Jaki joystick będzie dobrym gadżetem?

Gdzie sprawdzi się joystick?

Trudno wyobrazić sobie, że ktoś grając w FPS, czy strategię korzystał z joysticka. W grach tego typu trudno (np. pecetowcom) wyobrazić sobie nawet zastosowanie pada. Co innego jednak w przypadku symulatorów. Symulatory jazdy samochodem, latania samolotem, czy inne, to idealne pole do wykorzystania joysticków. Co więcej, wiele z nich jest tak skomplikowanych, że korzystanie podczas zabawy w symulację z klawiatury i myszki jest wręcz niemożliwe, a przynajmniej ewolucje, które wykonujemy nieporadnie na ekranie zakrawają o całkiem niezły program rozrywkowy. Jeśli chcesz cieszyć się z pełni rozgrywki podczas symulacji – i nie narazić się na złośliwe śmiechy ze strony przyjaciół – joystick okaże się Twoim przyjacielem.

Który wybrać?

Niektóre egzemplarze joysticków tworzone są specjalnie dla wybranych gier. Za przykład posłużyć tu mogą joysticki Razer Atrox, które skonstruowane zostały dla fanów i profesjonalnych graczy popularnych bijatyk – „Tekkena” oraz „Street Fightera”. Cena takiego, dość unikalnego egzemplarza, wynosi około 450 zł.

Dla niedzielnego gracza sprawdzą się w zupełności najtańsze modele joysticków, które możemy kupić już poniżej 100 zł. Jednak jeśli chcesz uniknąć frustracji i cieszyć się swoim sprzętem nieco dłużej i bardziej komfortowo, dorzuć kilkadziesiąt złotych, a znajdziesz już całkiem przyzwoity i trwały model.

Za średniej klasy joystick, dzięki któremu nawet nie będziesz musiał wspomagać się komputerową klawiaturę jest Logitech Extreme 3D Pro. Znaleźć możesz już go za 130 zł. Do Twojej dyspozycji w modelu Logitecha jest 12 przycisków, które możesz dowolnie skonfigurować. Kontroler wyposażony jest również w precyzyjny 8-pozyjny przełącznik i bardzo szybki spust.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here