krem
fot.pixabay.com

Skóra wrażliwa to jeden z najbardziej wymagających typów skóry. Wystarczy źle dobrany kosmetyk, by doprowadzić cerę do złego stanu. Zaczerwienienia, podrażnienia i towarzyszące im pieczenie to częste dolegliwości, z którymi musza się borykać osoby z wrażliwą cerą. Najczęściej winne są kosmetyki. Nawet te dedykowane wrażliwej skórze często zawierają w swoim składzie wiele niewskazanych lub po prostu szkodliwych substancji. Właśnie z tego powodu tak ważne jest czytanie etykiet z tyłu, a nie zawierzanie w deklaracje producenta i hasła reklamowe. Jak zatem wybrać dobry krem dla skóry wrażliwej? Czego się wystrzegać, aby nie doprowadzić po raz kolejny do podrażnienia?

Zobacz też: https://www.zdrowie.info.pl/kremy-gleboko-natluszczajace-idealne-dla-skory-wrazliwej/

Czego unikać w przypadku cery wrażliwej 

Cera wrażliwa jest nadreaktywna, co oznacza że większość składników, które z powodzeniem mogą być stosowane w przypadku normalnej cery, powodują silną reakcję w przypadku cery wrażliwej. Ma ona często podłoże alergiczne. Powinnismy więc w pierwszej kolejności zwrócić uwagę, czy w składzie kosmetyku, który wybraliśmy, nie ma substancji drażniących. Są to głównie konserwanty oraz substancje zapachowe. Jednak nie tylko one mogą wywołać reakcje uczuleniową. Podobnie dzieje się w przypadku silnych składników naturalnego pochodzenia, więc również te w pełni naturalne kosmetyki nie zawsze są bezpieczne.  Dobrą praktyką jest wykonanie próby kosmetyku na nadgarstku, gdzie skóra jest delikatna i najbardziej zbliżona do skóry twarzy. 

Co powinie zawierać dobry krem natłuszczający dla cery wrażliwej

Dobry krem to taki, który ma w swoim składzie składniki działające łagodnie, ale skutecznie. W przypadku wrażliwej cery najlepiej sprawdzając się te zawierające sepicalm S – substancję, która zabezpiecza wrażliwą skórę przed szkodliwym działaniem innych składników, dodatkowo ją nawilżając. Z kolei stimus-tex dotsarczy wymagającej skórze odpowiednich składników mineralnych i witamin. Doskonale również łagodzi podrażnienia i uczucie swędzenia. Dobroczynny wpływ na cerę mają również ceramidy, które są odpowiedzialne za odbudowę skóry, dogłębnie ją nawilżają i zapewniają odpowiednią ochronę. 

Przeczytaj też: http://www.miastomojeawnim.pl/jak-pielegnowac-bardzo-sucha-skore/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here