Zadbane auto jest wizytówką kierowcy, warto więc przyłożyć się do jego pielęgnacji i przynajmniej raz na jakiś czas przeprowadzić solidne czyszczenie. Co jest z tym związane? Oczywiście niezbędny jest odpowiedni sprzęt. Usuwanie brudu z tapicerki jest szczególnie pracochłonne, kurz znajduje się w najmniejszych zakamarkach, a usunięcie niebezpiecznych dla zdrowia mikrobów to nie lada wyczyn. Wiedząc o tym wyciągamy najczęściej ciężki sprzęt domowy, który nie tylko ogranicza nas swoimi rozmiarami i wagą ale także wymaga nieodłącznego zasilania energią elektryczną, więc gdyby tego było mało musimy radzić sobie także z przewodami plączącymi się pod nogami. Może jednak warto zainwestować w sprzęt przeznaczony do czyszczenia wnętrz samochodów?

Jak wybrać odpowiedni sprzęt dla nas?

Po pierwsze musimy zdecydować się na źródło zasilania. Tutaj mamy do wyboru dwie opcje – pierwszą z nich jest podłączenie do ładowarki samochodowej, drugą opcją jest zakup sprzętu z wewnętrznym akumulatorem. O ile druga z nich wydaje się być wygodniejsza, ponieważ nie ogranicza nas żaden przewód, o tyle w przypadku pierwszej możemy liczyć na ogół na większą moc. Musimy się również liczyć z tym, aby przed każdym użyciem sprzęt naładować – więc jest to dobra opcja dla niezapominalskich.

Po drugie warto przed zakupem sprawdzić czy istnieje możliwość wymiany filtra oraz regulacji mocy – w tapicerce jest wiele zakamarków, z których kurz jest trudny do usunięcia. Jeżeli decydujemy się na wykorzystanie akumulatora jako źródła zasilania musimy koniecznie wziąć pod lupę, czy wśród elementów wyposażenia znajdziemy uniwersalną końcówkę, którą możemy dopasować do gniazdka zapalniczki. Ponadto istotna jest również waga oraz kształt – jeżeli odkurzacz będzie zbyt ciężki i zbudowany w sposób zakłócający jego podstawowe zadania, praca z nim będzie katorgą dla użytkownika.

Co jest istotnym plusem zakupienia sprzętu przeznaczonego specjalnie do czyszczenia wnętrza pojazdów? Możliwość wykonania zabiegu zarówno na sucho jak i na mokro.

Przykładowe produkty godne polecenia i ich ceny

Na pierwszy rzut warto przyjrzeć się modelowi KUBEŁKO 12V 150W 2w1, który oprócz swojej podstawowej funkcji może pełnić także rolę pompki do zabawek. Za niecałe 40 złotych otrzymujemy sprzęt z możliwością czyszczenia na sucho i mokro, dużą mocą (150W), cztery wymienne nasadki (trzy przeznaczone do odkurzania, jedna do pompowania) oraz wtyczkę zasilania kompatybilną z gniazdem użytkowym pojazdu.

Oczywiście zawsze możemy przeanalizować również droższe sprzęty sprawdzonych marek, w tym Bosch oraz Black&Decker. Model NV1200AV stanowi kwintesencję wszystkiego, czego możemy oczekiwać od samochodowego odkurzacza, a przy tym charakteryzuje się nowoczesnym designem. Oprócz tego do kompletu dołączona jest także ssawka szczelinowa umożliwiająca doczyszczenie nawet najbardziej ukrytych miejsc.

Jeżeli jesteśmy właścicielami szczęśliwego zwierzaka, który od czasu do czasu jest także naszym pasażerem, warto pomyśleć nad modelem 70W 12V BAS – w zestawie znajdziemy bowiem szczotkę przeznaczoną do usuwania sierści z tapicerki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here