Jak wybrać zmywarkę gastronomiczną?

Zmywarka gastronomiczna wiele znaczy na pewno dla naszej restauracji czy pubu i nie tylko ułatwia pracę, ale też w zasadzie dzisiaj stanowi pewien sanitarny wymóg. Pytanie jednak powstaje dość zasadnicze, a mianowicie czym w zasadzie się kierować podczas wyboru takiej zmywarki gastronomicznej?

1) Rodzaj lokalu i zmywanych naczyń

Pierwsze, co przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę, to rodzaj naczyń, jakie będą zmywane w naszej zmywarce gastronomicznej. Najczęściej w zasadzie stosowane są zmywarki uniwersalne, jednak czasem warto zainwestować w zmywarkę gastronomiczną przeznaczoną do specjalnego rodzaju naczyń.

Przykładowo taka sytuacja może zaistnieć w barze czy w pubie – będziemy tutaj mieć bowiem pewnie głównie kieliszki i to jeszcze bardzo dobrej jakości, z cienkiego szkła. Tutaj będzie lepiej zakupić specjalną zmywarkę gastronomiczną do szkła. Podobnie będzie przykładowo z lokalem, gdzie wypiekanych jest wiele rzeczy – wówczas przyda się specjalna zmywarka do metalowych tac, garów i innych rzeczy, które trudno jest domyć.

2) możliwości lokalu

Zawsze trzeba także patrzeć na to, jakie możliwości mamy u siebie w lokalu. Przykładowo za najlepsze uznawane są zmywarki gastronomiczne działające pod napięciem 400V, jednak oczywiście najpierw musimy mieć możliwość podłączenia ich do takiego napięcia.

Trzeba także nasz przyszły sprzęt dostosować do wielkości ciśnienia, jakie mamy w sieci wodnej. Jeśli będzie ono za niskie, należy wybrać model zmywarki gastronomicznej z pompą wspomagającą płukanie. Podobnie także jeśli nie mamy zapewnionego odpływu w podłodze, konieczne będzie zakupienie zmywarki z pompą odpływu.

3) wygoda i komfort użytkowania

Oczywiście taka zmywarka gastronomiczna, jaką kupujemy musi także mieć odpowiednio wysoką jakość. Jeśli kupimy zmywarkę o bardzo niskiej jakości, to niestety dość szybko może okazać się, że bardzo szybko się ona zepsuje i w efekcie tylko stracimy na tym wiele.

Ponadto trzeba jeszcze zawsze zwrócić uwagę na to, jak prezentuje się dana zmywarka gastronomiczna, jakie ma wymiary, jak się otwiera – czy z boku, czy od przodu, od góry. Przemyślenie tego, jak zmywarkę gastronomiczną potrzebujemy zaoszczędzi nam potem bardzo wielu zupełnie niepotrzebnych kłopotów i problemów.

Zmywarka gastronomiczna znajdziesz w ofercie Gastroprodukt.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here