Jak wygląda przeszczep włosów?

Transplantacja włosów Warszawa, czy po prostu ich przeszczep to zabieg, który polega na zaimplantowaniu mieszków włosowych pacjenta we wskazanym miejscu. Dawca włosów jest równocześnie ich biorcą. Jak wygląda przeszczep? Czy jest się czego obawiać?

Przeszczep włosów warszawa cena

Każdy zabieg jest poprzedzony konsultacją medyczną. W jej czasie wyrysowana zostaje linia brzegowa włosów oraz ocenione niezbędna ilość graftów i ich zagęszczenie. Przeszczep włosów warszawa cena, waha się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Jest ona ustalana właśnie w czasie konsultacji, ponieważ wtedy diagnozuje się wielkość problemu z wypadaniem włosów.

Przygotowanie do zabiegu

Przygotowanie do transplantacja włosów warszawa polega na zgoleniu głowy pacjenta do pożądanej długości włosów. Zazwyczaj wynosi ona około 1 mm. Dzięki temu, nie będzie znacznej różnicy w długości włosów naturalnych i przeszczepionych, a robotyczne ramię będzie miało ułatwiony dostęp do całej powierzchni skóry głowy. Oczywiście, tylko najbardziej nowoczesne kliniki transplantacji włosów we Warszawie są wyposażone w supernowoczesne roboty, które przeprowadzają zabieg wydajniej i szybciej niż chirurg. Zabieg odbywa się zawsze w znieczuleniu miejscowym.

Przeszczepianie włosów Warszawa

Zabieg rozpoczyna się zawsze od pobrania graftów. Najczęściej wykonuje się to poprzez wycięcie niewielkiego fragmentu skóry na potylicy. Pozostałe po nim blizny zostaną przykryte przez włosy. Pobrany fragment skóry dzieli się na fragmenty po kilka mieszków każdy. Zabiegi wykonywane przy użyciu robota, nie wymagają pobierania tak dużych wycinków. Robot może przeszczepiać pojedyncze grafy, więc nie ma ryzyka powstawania blizn. Z tego też powodu warto zdecydować się na transplantację włosów we Warszawie.

Rekonwalescencja

Przeszczepianie włosów warszawa jest zakończone okresem rekonwalescencji. Przez pierwszą dobę po zabiegu, nie należy opierać głowy. Konieczne jest, więc spanie w pozycji siedzącej. Należy też zażywać wskazane przez lekarza leki oraz używać maści, które przyspieszają gojenie powstałych ran. Włosy można umyć dopiero po dziesięciu dniach od zabiegu, ale należy używać bardzo delikatnych kosmetyków. Stylizacja nie jest wskazana. Po około dwóch tygodniach od przeszczepu można udać się do fryzjera. Powinien to być prawdziwy specjalista, bo na początku włosy są bardzo delikatne i wrażliwe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here