praca

Gdzie i jak prawidłowo szukać pracy? Jak znaleźć dobrą pracę bez wykształcenia i doświadczenia? Jak znaleźć pracę według własnych upodobań?

Nawet trudny czas kryzysu gospodarczego nie jest powodem do rezygnacji. A w trudnych czasach znalezienie pracy jest całkiem możliwe, wystarczy wiedzieć, gdzie i jak szukać.

Ten artykuł będzie przydatny zarówno dla osób, które mają za sobą niewielkie doświadczenie zawodowe, jak i dla doświadczonych specjalistów w swojej dziedzinie. Każdy znajdzie dla siebie wiele przydatnych i skutecznych wskazówek dotyczących poszukiwania wymarzonej pracy.

Więc zacznijmy!

Pierwszą rzeczą, którą musisz nauczyć się dla siebie: będziesz musiał sam szukać pracy-nikt nie zrobi tego za ciebie. Chociaż nie powinieneś szczególnie polegać na pomocy przyjaciół i krewnych, powiedz im, że szukasz pracy, jest twoim pierwszym zadaniem. Nie przeceniaj również pomocy agencji pośrednictwa pracy: są one z pewnością przydatne, ale mają swoje zainteresowania i nie każda z nich ćwiczy swoje funkcje w 100%.

Wstępnie rozwiąż kilka ważnych pytań:

1. Jaką pracę chcesz znaleźć?
2. Jaki harmonogram Ci odpowiada?
3. Na jaką pensję liczysz?
4. Czy będziesz w stanie pracować z dala od domu i jakie będą dla ciebie akceptowalne codzienne wydatki na podróż?
5. Czy praca zmieni jakość Twojego życia na lepsze?

Po ustaleniu priorytetów możesz rozpocząć określone działania. Jeśli wyraźnie wiesz, czego chcesz, prawdopodobieństwo podjęcia pracy, z którą chcesz odejść w pierwszym tygodniu, będzie mniejsze.

Warto też od razu określić mało obiecujące kierunki – takie miejsca, w których po pierwsze nie czekają, po drugie, jeśli nawet czekają, zaoferują minimalną pensję.

Kilka lat temu najbardziej obiecujące pod względem kariery były: nauka, gospodarka komunalna, kultura, sport, Ochrona. Dziś zdaniem ekspertów recesja zagraża bankowości i turystyce. To znacznie zwiększy bezrobocie kobiet.

Według prognoz spadek liczby udzielanych kredytów hipotecznych może zmniejszyć Budownictwo, powodując wzrost bezrobocia wśród mężczyzn.

Męska część populacji nie ma nic do „złapania” również w przemyśle motoryzacyjnym (w niektórych fabrykach pozostało już tylko 1 Zmiana, a pensje spadły o 20%). Zmniejszy się liczba pracowników w branży motoryzacyjnej, jednak spodziewany jest pewien wzrost wolnych miejsc pracy w branży napraw samochodowych.

Stagnacja w gastronomii wyrzuci tysiące kelnerów i kucharzy na ulicę. Bezrobocie wzrośnie wśród wizażystów, stylistów, kosmetologów, pracowników branży hotelarskiej. Wśród pracowników biurowych oczekuje się zmniejszenia liczby prawników i ekonomistów z powodu nadprodukcji w ciągu ostatnich 2-3 lat.

Wszystkie inne sfery są w stosunku do perspektywy.

Praca – oferty. Gdzie szybko znaleźć pracę lub pracę w niepełnym wymiarze godzin?

Istnieją szybkie sposoby na znalezienie pracy dla studentów i osób bez doświadczenia. Zebraliśmy w tej sekcji praktyczne wskazówki, które pomogą tymczasowo zatrudnić tych, którzy potrzebują szybkich zarobków, ale nie mają umiejętności zawodowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here