żarówki sygnalizacyjne

Podstawą oświetlenia samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych i autobusów pozostają żarówki halogenowe. Oczywiście w części nowych modeli aut stosuje się już nowoczesne lampy LED, a w niektórych pojazdach wydajne żarówki ksenonowe. Warto jednak pamiętać, że współczesne pojazdy wyposażone są nie tylko w reflektory, ale także w światła sygnalizacyjne i wewnętrzne. Żarówki Narva to zatem nie tylko popularne halogeny, nowoczesne ksenony i ledy, ale także standardowe żarówki sygnalizacyjne.

Co to są żarówki sygnalizacyjne?

We współczesnych pojazdach, w celu poprawy bezpieczeństwa na drodze, stosuje się nie tylko reflektory, które rozświetlają jezdnię przed pojazdem, ale także różnego rodzaju lampy wyposażone w żarówki sygnalizacyjne, które informują pozostałych uczestników ruchu o zamiarach kierowcy. Przykładem tego typu oświetlenia są sygnalizacyjne żarówki Narva 12V do kierunkowskazów i świateł stop, które informują o hamowaniu. Innymi przykładami sygnalizacyjnych żarówek Narva, jakie powszechnie stosowane są w pojazdach różnych typów, są żarówki przeznaczone do oświetlenia tablicy rejestracyjnej, żarówki do świateł przeciwmgielnych czy wykorzystywane do oświetlenia przestrzeni za pojazdem podczas parkowania, które uruchamiają się przy cofaniu.

Popularne rodzaje żarówek sygnalizacyjnych Narva

Do kierunkowskazów i świateł stop wykorzystuje się zwykle sygnalizacyjne żarówki Narva typu standard, takie jak np. https://esklep.pesta.com.pl/producers/narva. To żarówki z gwintem, również przystosowane do montażu na wcisk. W ofercie marki Narva znaleźć można także żarówki bezgwintowe instalowane wyłącznie na wcisk oraz wiele rodzajów żarówek o zmodyfikowanej konstrukcji i wynikających z tego specjalnych właściwościach. Przykładem takich żarówek Narva są modele Range Power Blue. To rodzaj sygnalizacyjnych żarówek halogenowych z pojedynczym żarnikiem osiowym, charakteryzujących się większą jasnością świecenia. W sprzedaży znaleźć można również żarówki sygnalizacyjne Narva z podstawą wykonaną z tworzywa sztucznego, żarówki typu amerykańskiego, przeznaczone dla pojazdów sprowadzanych zza oceanu i miniaturowe halogeny wykorzystywane w charakterze oświetlenia wewnętrznego.

Do kierunkowskazów, świateł stop, oświetlenia tablicy rejestracyjnej, świateł cofania i przeciwmgielnych wykorzystuje się różne rodzaje żarówek sygnalizacyjnych. Wśród wielu typów żarówek Narva wykorzystywanych w charakterze oświetlenia sygnalizacyjnego na szczególne wspomnienie zasługują żarówki typu standard i bezgwintowe, które stosuje się w większości współczesnych pojazdów dopuszczonych do ruchu na rynku europejskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here