Kolory farb do włosów

Nie zdajemy sobie sprawy, jak kolor włosów wpływa na naszą urodę oraz odbieranie nas przez inne osoby. Bardzo często panie fundują sobie zbyt ciemny lub przeciwnie, zbyt jasny odcień włosów co prowadzi do tego, że kobieta o subtelnej urodzie musi nakładać warstwy makijażu by jej twarz nie wyglądała na szarą, bladą i zmęczoną. Lecz nie tędy droga.
Każda z nas może posiadać kolor włosów, w którym bez makijażu będzie wyglądać promieniście. Musisz jedynie spojrzeć na siebie w nowy sposób, kierując się zasadą, że ubiór, fryzura i akcesoria mają podkreślać nasz typ urody, a nie na odwrót. Odpowiednie strzyżenie ma za zadanie skorygować i nadać twarzy odpowiedni kształt i proporcje, zaś kolor ma podkreślić naszą cerę, tak by wydobyć z niej naturalny blask oraz zaakcentować walory np. wyrazistą oprawę oczu lub mocną czerwień ust.
Najlepszym testem aby odpowiednio wybrać kolor farby do włosów jest określenie swojego typu urody. W tym celu będziesz potrzebowała złotej i srebrnej biżuterii (kolczyki, łańcuszek lub bransoletka). Biżuterię przykładamy do skóry ciała, obserwując w lustrze, który jej rodzaj jest bardziej widoczny na tle ciała. Jeśli na skórze lepiej przedstawia się złoto, oznacza to, że posiadamy ciepły typ urody. Przedstawicielkami ciepłego typu urody są Pani Wiosna i Pani Jesień. Na ich skórze dobrze prezentuje się biżuteria z żółtego lub starego złota oraz kamienie bursztynu. Jeśli z kolei biżuteria srebrna lepiej „leży” na skórze od biżuterii ze złota, wyróżniając się na tle ciała, niewątpliwie jesteśmy posiadaczkami chłodnego typu urody. Zimny typ urody reprezentują w tym wypadku Pani Lato, a także Pani Zima. Do zimnego typu urody pasuje biżuteria z platyny, białego złota, srebra oraz chłodne odcienie kamieni szlachetnych.
Mając świadomość swego typu kolorystycznego możemy wybierać nowy kolor farby do włosów, pamiętając o tym, by nowa barwa harmonizowała z odcieniem skóry. Zbyt drastyczna zmiana koloru z blondynki na kruczoczarny niekonieczne będzie korzystna dla naszego wizerunku. Zmiana koloru włosów powinna nastąpić w zakresie kilku tonów, najlepiej od 2-4.
Ciepłe kolory farb do włosów, to takie jak na przykład: żółty, miodowy, czerwony, brązowy, orzechowy, czerwony brąz, mleczna czekolada, miedziany albo bordo. Jednoznacznie kojarzą się z jesienią i najlepiej komponują się z ciemną karnacją i włosami ciemny blond oraz brązowymi. Cera, która chce zaliczać się do barw ciepłych przeważnie ma odcienie żółci, pomarańczy i brzoskwini. Pełne piękno ciepłych barw można podziwiać w minimalistycznych stylizacjach, w których to właśnie kolor pełni dominującą funkcję.
Przy chłodnym zabarwieniu cery, skóra posiada zwykle lekko różowy lub niebieski pigment. Panie o chłodnej karnacji posiadają włosy w naturalnym odcieniu szarości oraz oczy szare, zielono-brązowe lub niebieskie. Chłodny typ urody dobrze wyglądach w kolorach takich, jak platyna, blond beżowy lub piaskowy, kakaowe lub orzechowe brązy, ogniste rudości i nasycone czernie, najlepiej w odcieniu fioletu lub granatu.

www.wypaplani.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here