Konturówka do ust

Piękne, zadbane i idealnie zarysowane usta to rzecz, której może każdy pozazdrościć. W ogóle perfekcyjny makijaż to bardzo ciekawe zagadnienie. Jedni uczą się go latami, jeszcze innym przychodzi od tak. bowiem do tego rodzaju pielęgnacji twarzy podchodzą, tak jak by malowali obraz. Niezależnie od tego czy jesteś perfekcjonistką czy może dopiero stawiasz pierwsze kroki w tej dziedzinie. To powinnaś wiedzieć, jak za pomocą pewnych elementów, sprzętów oraz produktów możesz podskoczyć na wyższy level makijażowi. Mowa tu o konturówce do ust.
Jak stosować i wybierać konturówki do ust? Konturówka i pomadka to duet nierozerwalny. Aby uzyskać zmysłowy i długotrwały efekt, musisz idealnie dobrać je do siebie kolorem. Pamiętaj, że konturówka może różnić się od naturalnego koloru ust maksymalnie o jeden odcień. Jeżeli wybierzesz zbyt jasny lub za ciemny kolor, zamiast pożądanego efektu uzyskasz jedynie groteskowy wygląd. Nie zapominaj, że również kolor szminki ma ogromne znaczenie. Jeżeli masz ciemną karnację – wybieraj szminki i konturówki w odcieniach burgundzkiego wina, brązu i kolorze miedzi. Przy cerze lekko różowej najlepszym wyborem są pastelowe i amarantowe kosmetyki do ust, a dla skóry kremowej – barwa złota i czerwień. Najlepiej kupować połączone zestawy szminka + konturówka od jednego producenta kosmetyków. Wtedy będzie Ci łatwiej dopasować do siebie oba produkty.
Zanim rozpoczniesz makijaż, zatemperuj swoją konturówkę lub dla własnej wygody wybierz tę z wysuwaną końcówką. Usta warto wcześniej nawilżyć kremem, aby spod konturówki i szminki nie było widać przesuszonych skórek. Możesz również lekko przypudrować usta, aby kolor pozostał na dłużej. Następnie obrysuj kształt ust, zaczynając od ich kącików lub zaznaczenia „łuku kupidyna”. Jeżeli chcesz powiększyć wargi – staraj się lekko wyjść poza ich brzeg. Aby makijaż był bardziej trwały, wypełnij konturówką również ich wnętrze, a następnie nałóż szminkę. Kolory możesz wymieszać specjalnym, lekko spłaszczonym pędzelkiem i gotowe!
Za pomocą konturówki możesz optycznie zwiększać lub zmniejszać kształt swoich ust. Wystarczy nałożyć o ton ciemniejszy odcień niż szminka, aby pomniejszyć usta i o ton jaśniejszy – by zwiększyć ich objętość. Ten trik stosują wszyscy makijażyści w salonach kosmetycznych. Konturówka może być też idealnym sposobem na to, aby po prostu wyrównać koloryt ust i wszystkie niedoskonałości oraz ślady, które pozostają po krostkach czy opryszczkach.

www.orlabaszta.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSzamponetki do włosów
Następny artykułSzampon do włosów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here