Kosmetyki na porost włosów - po jakie preparaty warto sięgnąć?

Nieprawdą jest, że przyspieszenie porostu włosów nie jest możliwe. Zwykle można osiągnąć w tym zakresie pewne rezultaty, choć oczywiście nie mogą być one spektakularne – włosy raczej nie rosną więcej niż 2 cm na miesiąc, jednak jeśli komuś wcześniej rosły 0,5 cm, różnica na pewno będzie znaczna.

W przyspieszaniu tempa wzrostu włosów pomagać mogą rozmaite czynniki, jak dieta bogata w potrzebne włosom składniki czy stosowanie suplementów. Duża rola jednak należy też do kosmetyków. Po które produkty warto sięgnąć, by zauważyć efekty?

Do skóry głowy

W sklepach znaleźć można różne środki mające przyspieszać wzrost włosów, ale trzeba pamiętać, że efekt mogą dać tylko takie produkty, które nakłada się na skórę głowy.

Odżywianie włosów na długości odżywkami, maskami czy olejkami nic nie da, gdyż niezbędne jest podziałanie na cebulki i mieszki włosowe, które znajdują się w skórze. Wśród takich produktów można zaś znaleźć bardzo różne produkty, między innymi:

szampony,

maski,

preparaty ziołowe w butelkach,

produkty w ampułkach,

olejki.

Które z nich są najlepsze? Wiele zależy od składu. Na pewno też warto kupować takie produkty w aptekach, a nie w drogeriach – wyjątkiem są olejki.

Które produkty działają?

Niektóre osoby mogą nie wierzyć, że szampony na porost włosów faktycznie działają, gdyż kosmetyk ten pozostaje na skórze głowy krótki czas. Jednak jeśli wybierze się dobry szampon, na przykład z siarką i kompleksem wzmacniających włosy witamin, może faktycznie dać efekty.

Najlepiej jest przy tym podczas mycia na chwilę pozostawić szampon na głowie i dopiero po tym czasie go spłukać. Większe nadzieje należy jednak pokładać w preparatach, które nakłada się na skórę głowy na dłuższy czas. Mogą to być specjalne maski, na przykład drożdżowa, ale jeszcze większą popularnością cieszą się olejki. Są to na przykład indyjskie oleje, które przyspieszają wzrost włosów poprzez ich wzmacnianie – a jasne jest, że mocne włosy rosną szybciej niż słabe.

Można nawet znaleźć specjalne oleje przyspieszające wzrost, zawierające na przykład rozmaryn, który poprawia krążenie w skórze głowy i dzięki temu przyczynia się do lepszego odżywienia i natlenienia cebulek.

Zdecydowanie jednak najlepszym wyborem na porost włosów są wcierki, czyli wszelkie preparaty ziołowe, zwykle na bazie alkoholu, które wciera się w skórę głowy. Zazwyczaj można wykonywać ten zabieg po myciu włosów, gdyż wcierki ich nie przetłuszczają. Sprawia to, że są wygodne w użyciu, a przy tym gwarantuje, że produkt pozostanie na skórze długi czas, będzie więc mógł odpowiednio zadziałać.

Różne propozycje wcierek

Gdy chce się wybrać skuteczny preparat do wcierania, dobrze będzie postawić na apteczny, ziołowy produkt na bazie alkoholu. Składnik ten co prawda może wysuszać włosy i skórę głowy, ale za to jest bardzo dobrym promotorem, wcierki na bazie alkoholu są więc zwykle skuteczniejsze niż łagodniejsze produkty, które tego składnika nie zawierają.

Do wyboru są wcierki w buteleczkach, czasem nawet z atomizerem, a także w ampułkach. Które wybrać? Kuracje w ampułkach przeznaczone są do okresowego użytkowania, można zatem potraktować je jako kurację uderzeniową na porost włosów. Można przy tym spodziewać się bardzo dobrych rezultatów, gdyż produkty w ampułkach są silnie skoncentrowane.

Jeśli zaś chce się używać wcierki stale, by włosy nieustannie rosły szybko, można wybrać łagodniejszy preparat, którym będzie się spryskiwać czy nacierać skórę głowy każdego dnia czy też po myciu.

Masaż – ważny pozytywny aspekt stosowania wcierek

Używanie preparatów do wcierania w skórę głowy, takich jak ziołowe wcierki czy olejki, daje też tę ważną korzyść, że podczas tego zabiegu chcąc nie chcąc masuje się skórę głowy. Taki masaż jest zaś sam w sobie doskonałym sposobem na przyspieszenie porostu włosów, gdyż skutecznie poprawia krążenie i przyczynia się do odżywienia cebulek.

Warto więc przykładać się do tego zabiegu. Stosowany wespół z dobrymi kosmetykami, sprawi, że tempo wzrostu włosów stanie się wyraźnie większe.

Źródło: https://medikapoland.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here