23 czerwca jest datą znaną chyba każdemu – to właśnie wtedy świętujemy Dzień Ojca, który wiąże się nie tylko ze złożeniem życzeń tacie, ale bardzo często również z drobnym upominkiem. Wbrew pozorom o prezencie na Dzień Ojca nie trzeba wcale myśleć na dwa miesiące wcześniej ani przeznaczać na niego olbrzymiego budżetu, aby wywołać uśmiech na twarzy naszego taty. Co może być dobrym i tanim prezentem dla naszego taty z okazji Dnia Ojca?

Tani prezent to znaczy jaki?

Co znaczy jednak, że prezent na Dzień Ojca jest tanim prezentem? Wbrew pozorom nie można tutaj jednoznacznie wskazać, jaki budżet jest tym niewielkim – dla jednego będzie to 10,-zł, dla innego zaś 1000,-zł. Przyjmijmy jednak, że dla potrzeb niniejszego artykułu za drobny prezent uznamy taki, którego wartość nie przekracza 50,-zł. Co możemy kupić w tym budżecie, aby jednocześnie był to dobry prezent pokazujący naszą pamięć o tym święcie, a jednocześnie nie wpływający na nasze zdolności finansowe i nie powodujący konieczności długich poszukiwań prezentu?

Słodkości!

Jednym z uniwersalnym prezentów na Dzień Ojca, jak i na inne okazje są wszelkiego rodzaj słodkości – może to być zarówno worek cukierków czy „ptasie mleczko”, jednak najlepiej sprawdzą się tutaj wszelkiego rodzaju bombonierki, które z powodzeniem kupimy w założonym budżecie, a dodatkowo zmieścimy się również z opakowanie – papierem prezentowym i wstążką lub torbą na prezenty.
Warto jednak pamiętać o tym, że nie zawsze słodkości będą dobrym prezentem – warto wziąć pod uwagę zdrowie naszego taty, aby się nie okazało, że osobie np. chorej na cukrzycę sprezentujemy słodkości, które mogą spowodować pogorszenie jest stanu.

Kwiaty

Kolejnym z uniwersalnych prezentów doskonale wpasowujących się w klimat Dnia Ojca, a które z pewnością spodobają się każdemu ojcu, są oczywiście kwiaty – czasami wystarcza jeden prosty kwiatek, aby podziękować ojcu za jego cierpliwość w naszym wychowaniu i nie potrzeba do tego całych, drogich bukietów.

Alkohol

Kolejnym z prezentów dobrych na Dzień Ojca jest zakup alkoholu. W budżecie do 50,-zł znajdziemy z powodzeniem dobre jakościowo piwo, które nie jest piwem koncernowym, jak również dobrą butelkę wina czy nawet wódki. Tak jak i w przypadku słodkości warto wziąć pod uwagę upodobania naszego ojca – nie każdy pije przecież alkohol. Tego typu prezent odpada również wtedy, gdy sami nie mam skończonych 18 lat i nie możemy go zakupić.

Prezenty na Dzien Ojca

Podsumowując, dysponując nawet budżetem na poziomie niespełna 50,-zł możemy kupić dobry prezent dla naszego taty z okazji Dnia Ojca i tym samym wywołać uśmiech na jego twarzy. Pamiętajmy o tym, że tego dnia nie liczy się sam upominek, a pamięć o tym dniu i tacie oraz o jego wkładzie w nasze wychowanie. Tym samem nawet najmniejszy upominek w postaci wspominanych wcześniej kwiatów, butelki dobrego alkoholu czy bombonierki pełnej słodkości będzie wystarczający. Nie trzeba się wcale wykosztowywać, aby zrobić własnemu ojcu dobry prezent z okazji Dnia Ojca, który przecież jest każdego roku – 23 czerwca!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here