Lampa podłogowa w sypialni

Sypialnia to miejsce relaksu i spoczynku nocnego. Tutaj urządzamy sobie popołudniowe drzemki po pracy, czytamy tuż przed snem lub wolnymi wieczorami oddajemy się przyjemności oglądania filmów z bliską osobą, w romantycznej atmosferze. Aby sypialnia należycie spełniała swoje funkcje potrzebne są dobrze dobrane poszczególne elementy wyposażenia, a wśród nich oświetlenie.

Z mody nie wychodzą lampy podłogowe. Są funkcjonalne, praktyczne i ciekawe, ale w jaki sposób dopasować je do wymagającego pomieszczenia – sypialni?

Oświetlenie główne, zadaniowe i dekoracyjne

Oświetlając dowolne pomieszczenia pamiętamy o zasadzie, by znaleźć miejsce dla trzech typów lamp. Jedna z nich będzie spełniała funkcję lampy głównej, kolejna zagwarantuje oświetlenie zadaniowe, a do tego najczęściej dodaje się świetlne dekoracje. W każdej z tych ról świetnie sprawdza się lampa podłogowa. Ciekawe propozycje można znaleźć w sklepie https://lampy.it/.

Wyobraźmy sobie jedną lampę o wielu możliwościach. Taka właśnie jest konstrukcja, która znajduje swoje miejsce na podłodze. Od wielkości sypialni zależy, jaki model spełni oczekiwania użytkowników. W końcu każde pomieszczenie jest inne. Różnią się również potrzeby odbiorców. Pod uwagę bierze się ponadto fakt, że w małych mieszkaniach sypialnia to tak naprawdę wydzielona strefa, która znajduje się w pomieszczeniu spełniającym wiele funkcji.

Wróćmy jednak do wspomnianych trzech typów oświetlenia. Główne – pozwala komfortowo korzystać z całej przestrzeni. Przydaje się za dnia, gdy za oknem jest pochmurno i nie można liczyć na odpowiednią ilość światła naturalnego. Oświetlenie główne jest niezbędne, by odnajdywać garderobę w sypialnianej szafie. Za doświetlenie odpowiada zaś światło zadaniowe, nazywane także zamiennie bocznym lub dodatkowym. Nie jest ono niezbędne w sypialni, ale zdecydowanie przydaje się tam, gdzie przygotowanie do snu to rytuał, w którym znajduje się miejsce na czytanie przed tuż przed lub oglądanie telewizji.

Na koniec zostawiamy oświetlenie dekoracyjne, bo jego główną funkcją jest zdobienie wnętrza, podkreślanie walorów sypialnianej aranżacji. Takie światło ma również za zadanie nadać przyjaznego i przytulnego klimatu wnętrzu.

Uniwersalna i wielofunkcyjna lampa podłogowa

Lampa podłogowa cechuje się uniwersalnością. Dostępność rozmaitych propozycji sprawia, że łatwo ją wkomponować w dowolną sypialnię. Jest to również oświetlenie wielofunkcyjne. Jeśli sypialnia jest mała lub użytkownik stawia na minimalizm, może z powodzeniem wybrać jedną lampę podłogową, która będzie spełniać wszystkie z trzech opisanych wcześniej funkcji. W jaki sposób?

Wystarczy postawić na lampę podłogową o kilku źródłach światła. To kierowane ku górze, wydostające się z obszernego i otwartego klosza, doskonale rozświetli całą sypialnię. Niewielki punkt zlokalizowany na końcu elastycznego ramienia, przyda się podczas czytania lub oglądania telewizji. Nie rozbudzi osoby śpiącej obok, zapewni zaś przyjemną aurę. Miejmy na uwadze, że tych punktów świetlnych w jednej lampie podłogowej może być znacznie więcej! Im ciekawsza konstrukcja, tym lepiej udekorowana sypialnia, bez konieczności szukania niepraktycznych ozdób.

Tuż przed snem potrzebujemy wyciszenia. Światło pomaga ukoić ciało i umysł, jednocześnie spełnia funkcje praktyczne. Aby połączyć przyjemne z pożytecznym, postawmy na wybraną lampę podłogową. Nie będziemy zawiedzeni!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here