Łóżko w szafie

Badania wykazują, że każdy człowiek w ciągu swojego życia zmienia swoje miejsce zamieszkania chociaż raz, mimo że jest to wyprowadzka tylko chwilowa. Przykładem może być wyjazd na prace sezonową zagranicę, bądź wyjazd do innego miasta na studia.
W takich chwilach oczywistym jest, że musimy gdzieś mieszkać. Staje przed nami wybór mieszkania. Z jednej strony możemy uznać to za łatwe, w końcu jest tak dużo ofert, w których możemy przebierać bez końca by znaleźć swoje idealne gniazdko. Z drugiej jednak strony zostajemy postawieni w miejscu gdzie musimy wziąć pod uwagę to, że musi być to miejsce blisko uczelni lub pracy. Musimy też uwzględnić fakt naszych funduszy. Student, bądź osoba, która wyjechała dopiero co do pracy nie posiada zbyt dużych środków, aby od razu sfinansować sobie wielkie mieszkanie w centrum dużego miasta. Jest to dla nich po prostu nieosiągalne.
Niestety zostaje tutaj tylko wybór małego mieszkanka lub mieszkania na obrzeżach miasta, które z resztą też nie jest zbyt duże.
Co zrobić w takiej sytuacji gdy nasza kawalerka pomieściła nasz cały dobytek, a przy tym będziemy mogli żyć w mieszkaniu bez przepychu i czuć się dobrze?
Na samym początku, kiedy planujemy swoją przeprowadzkę powinniśmy zrobić gruntowny porządek w naszych rzeczach. Nie warto zabierać ze sobą niepotrzebnych rzeczy, które i tak nam nigdy więcej się nie przydadzą. Przykładem mogą być stare ciuchy, które jednak są w dobrym stanie, lecz nie czujemy się w nich dobrze i są nam zbędne.
Niekoniecznie musimy się ich wyrzucać. Pierwszym pomysłem będzie sprzedaż. Możemy próbować wystawić aukcje w internecie, wystarczy porobić kilka zdjęć i dodać kilka opisów, a być może uda nam się jeszcze zarobić na tym ‚interesie’. Drugim pomysłem mogłoby być oddanie ciuchów dl osób, które wyjątkowo ich potrzebują, a nie mogą sami sobie ich kupić. Dla przykładu są to na przykład domy dziecka czy domy samotnych matek. Nie musimy jednak jeździć i szukać gdzie chcieliby przyjąć nasze rzeczy. Fundacje organizują co jakiś czas zbiórki, gdzie jeżdżą określoną trasą i zbierają rzeczy prosto z naszego domu.
Innym pomysłem jak urządzić naszą przestrzeń w małym mieszkaniu mogłyby być rozwiązania oferowane przez firmy meblowe.
Firmy prześcigając się w nowych pomysłach i technologiach stwarzają rozwiązania, o których nawet nigdy nie pomyślelibyśmy.
Przykładem mogą być rozkładane stoły, które zarówno mogą być stolikiem do kawy, ale mogą zmienić się w wielki stół, który może pomieścić przy obiedzie nawet kilkoro ludzi. Innym przykładem może być łóżko chowane w szafie. Jest to idealna opcja kiedy nasza sypialnie jest zarówno naszym salonem. Tutaj można wieczorem rozkładać wygodne, duże łóżko, a nad ranem możemy je złożyć i uformuje się w normalny mebel. Dzięki temu będziemy mogli zapraszać gości do swojego malutkiego gniazdka. Jedynym minusem mogą być nieustające pytania o brak łóżka, ale myślę, że nie będzie to dużym problemem przy tak wielu zaletach.
W życiu musimy szukać wielu rozwiązań, które zdecydowanie ułatwiają nasze życie.

www.designsekcja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here