Na czym polega makijaż oczu?

Oprawa oczu jest jednym z najważniejszych elementów codziennego makijażu twarzy. Potrafi całkowicie odmienić nasz wygląd. Nawet delikatnie podkreślenie rzęs robi ogromną różnicę. Jak są tajniki makijażu oczu?

Makijaż oczu – zasady

Z makijażem oczu jest tak, że odpowiednio wykonany może zdziałać cuda. Odmienić wygląd naszej twarzy o 180 stopni. Jest w stanie skorygować nieprawidłowości, które nawet operacja plastyczna nie jest w stanie poprawić. Prawidłowo wykonany makijaż oczu, optycznie skoryguje ich rozstaw, sprawi że staną się większe lub za pomocą odpowiedniego doboru kolorystycznego wydobędzie ich piękno.

Co jest niezbędne podczas wykonania makijażu oczu?

Po pierwsze, nie można zapomnieć o bazie pod cienie. To bardzo ważny produkt, dzięki któremu makijaż utrzyma się cały dzień.

Po drugie, najlepiej wybrać paletkę cieni z tego samego odcienia. Dzięki temu nie będziemy musieli kupować kilku produktu, a wszystkie niezbędne kolory będą w jednym miejscu.

Po trzecie, aby efekt był spektakularny nie można zapomnieć o brwiach. One odgrywają również ważną rolę, dlatego należy je wyregulować i uczesać, tak żeby miały nienaganny kształt.

Makijaż oczu - jak go wykonać?

Cienie do powiek a kolor oczu

Zadaniem cieni do powiek jest wydobycie bieli białka i nasycenie koloru oczu. Jak to zrobić? Należy wybrać odpowiedni kolor cienia do powiem.

Oczy niebieskie lubią chłodne odcienie, takie jak szarość, czekolada, biel, khaki i karmelowy brąz. Dobrze współgrają również pastelowe odcienie na przykład jasny róż i fiolet. Jeżeli chcemy dobrać kolor cienia do tęczówki, należy wybrać cień jaśniejszy niż naturalny kolor oczu.

Oczy zielone lubią kolory kontrastowe do barwy tęczówki. Róże, fiolety, brązy będą świetnie podkreślały głębię spojrzenia. Jeżeli chcemy uzyskać bardziej dzienny makijaż, należy użyć cienia w kolorze delikatnego beżu i różu, który należy połączyć z brązem.

Oczy brązowe do tego koloru oczu, pasują praktyczne wszystkie barwy. Polecane są szczególnie grafity, fiolety, granaty oraz odcienie zieleni. Jeżeli chcemy zaszaleć, możemy użyć cienia w kolorze złota.

Oczy piwne uwielbiają cienie miedziane i brązowe. Jeżeli chcemy wyglądać szczególnie, bo mamy jakąś ważną uroczystość, śmiało można użyć takie kolory jak: mocny fiolet lub czerwień.

Przeczytaj też: http://www.modaforte.pl/makijaz-co-kryje-za-soba-to-okreslenie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here