Makijaż permanentny brwi gojenie

Wyraźnie podkreślone brwi królują w obecnych trendach makijażowych. Mocny zarys, regularny kształt i grube brwi są szczególnie popularne, a ich wyeksponowanie wymaga wielu zabiegów. Najprostszą metodą jest podkreślanie brwi kredką lub cieniem w odpowiednim kolorze, jednak powtarzanie codziennie tej czynności może być męczące, a efekt jest krótkotrwały, ponieważ w kontakcie z deszczem lub potem, kosmetyk może się rozmazywać. Inną metodą jest henna brwi. Efekt utrzymuje się przez około 3 tygodnie i choć metoda jest całkiem niedroga, to ciągłe odwiedzanie kosmetyczki sprawia, że kobiety coraz częściej wybierają trzecią metodę – makijaż permanentny brwi.

Co to takiego?

Makijaż permanentny brwi to forma tatuażu, która ma na celu wyglądać jak naturalne brwi. Polega ona na wprowadzeniu barwnika do skóry przy pomocy igły lub różnego rodzaju ostrzy – w zależności od metody. Zabieg ingeruje w skórę i przerywa ciągłość naskórka, dlatego ważna jest odpowiednia pielęgnacja, by utrzymać efekt i wspomóc gojenie się skóry.

Brwi po zabiegu

Skóra po zabiegu jest czerwona, jednak nie ma w tym nic niepokojącego i utrzymuje się to do około 2 – 3 godzin. Później skóra może zrobić się jaśniejsza lub biała ze względu na zastosowane znieczulenie, które spowodowało obkurczenie się naczyń krwionośnych. Brwi mogą być ciemniejsze niż efekt docelowy, jednak zdecydowanie zjaśnieją po około 3 – 4 tygodniach. W tym czasie powinna być wykonana korekta uzupełniająca, która najczęściej wliczona jest w cenę zabiegu.

Gojenie się brwi po makijażu permanentnym

Po około 3 dniach od wykonanego zabiegu naskórek zaczyna się wyłuszczać, a w miejscy pigmentacji pojawiają się małe strupki. Nie wolno ich zrywać, aby nie uszkodzić makijażu. Pełne zagojenie brwi następuje zazwyczaj po około 14 dniach. Aby ten proces przebiegał prawidłowo, należy korzystać z preparatów, które są polecone przez linergistkę. Krem powinien zawierać witaminę E i nawilżać skórę. Ważne, aby nie trzeć skóry w tych okolicach i nie myć jej mydłem oraz unikać silnego słońca i solarium przez około 2 tygodnie.

www.twardyszparag.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here