Mikropigmentacja – skuteczny sposób na leczenie wypadania włosów

Wypadanie włosów jest częstym problemem u coraz młodszych mężczyzn, a niekiedy również u kobiet. Duże znaczenie odgrywa tu kwestia genów, ale bardzo istotny jest także czynnik długotrwałego stresu, niewłaściwego trybu życia czy nieodpowiedniego odżywiania. Czy skuteczne leczenie łysienia jest możliwe? Dowiedz się z naszego artykułu.

  1. Suplementy i odżywki a leczenie wypadania włosów
  2. Mikropigmentacja w połączeniu z FUE

Suplementy i odżywki a leczenie wypadania włosów

Reklamy telewizyjne i internetowe atakują nas komunikatami o znakomitych produktach, dzięki którym raz na zawsze pozbędziesz się problemu łysienia. Wystarczy wziąć tabletkę, aby leczenie łysienia stało się faktem. Niestety, w rzeczywistości wygląda to inaczej. Suplementy mają za zadanie przede wszystkim uzupełnić brakujące składniki mineralne w organizmie, które odpowiadają m.in. za mocne włosy, skórę i paznokcie. Ich skuteczność w zakresie leczenia łysienia nie jest więc zbyt duża, żeby nie powiedzieć, że żadna. Mogą być jednak pomocne, jeśli chcemy wspierać prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Mikropigmentacja w połączeniu z FUE

Skutecznym sposobem na problemy z wypadaniem włosów jest natomiast mikropigmentacja włosów w połączeniu z FUE. Zabieg ten został stworzony w oparciu o wcześniejsze standardy makijażu permanentnego. I choć mikropigmentacja włosów nie sprawia, że nagle zaczynają one odrastać, to w szybki i skuteczny sposób pozwala odtworzyć wygląd głowy pokrytej włosami. W niektórych przypadkach jednak u odpowiedniego kandydata zabieg ten może być zastosowany w połączeniu z chirurgią odtwórczą włosa.

Czym właściwie jest mikropigmentacja? Jest to niechirurgiczny zabieg kosmetyczny, który efektywnie pokrywa głowę odpowiednim pigmentem. Kolor ten jest dopasowany do naturalnego koloru włosów, dzięki czemu tworzy wrażenie gęstego owłosienia na całej głowie. W połączeniu z zabiegiem przeszczepu włosów, leczenie wypadania włosów i pożądany rezultat są jeszcze bardziej skuteczne. Co istotne, niekiedy sam przeszczep włosów może się okazać niewystarczający. W takim przypadku warto go uzupełnić o mikropigmentację. Zastosowanie obu tych metod pozwoli osiągnąć świetne rezultaty oraz bardziej naturalne owłosienie.

Podsumowując, problem z wypadaniem włosów można skutecznie i szybko rozwiązać za pomocą metody mikropigmentacji. Warto przy tym jednakże pamiętać, że zdrowy i aktywny tryb życia oraz właściwa dieta, która dostarcza organizmowi niezbędnych mikroelementów, ma również duży wpływ na kondycję włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here