Pojęcie brzydoty może być bardzo subiektywne. W modzie bardzo często określa się w ten sposób trendy, które zachwycają oryginalnym oraz niebanalnym stylem. Znaczenie ma również ogólne podejście do wizerunku, który najlepiej wyrazić za pomocą odpowiednich butów.

Hity wybiegów – kaczuszki i mule

W tym sezonie na wielu pokazach zaprezentowano kaczuszki. Posiadają one zwężający się, mikroskopijny obcas i kojarzą się z nieco kiczowatym obuwiem biurowym. Warto nosić je do luźnych i eleganckich stylizacji codziennych. Posiadają nietypowe kolory i różnorodne wzory, jednak najmodniejsze są żółte, czerwone oraz pasiaste modele. Hitem pokazów wiosennych są także mule. Stanowią mieszankę klapek oraz mokasynów w jednym. Niektóre posiadają płaską podeszwę, a inne obcas, ale zawsze z odkrytą piętą.

Modne i wygodne

Baletki ze wstążkami nosić można na co dzień. Wiązanie może być satynowe lub wykonane z rzemyku. W niektórych modelach stosowana jest nabijana nitami taśma. W tym sezonie dużą popularnością cieszą się też birkenstocki, czyli klapki na korkowej podeszwie. Jest ona anatomicznie wyprofilowana i gruba, dzięki czemu buty te są bardzo wygodne. Na wierzchu znajdują się regulowane paski ze skóry. Tej wiosny lepiej zapomnieć o nudnych, ciemnych i czarnych butach. Najmodniejsze będą soczyste róże, fuksje i amaranty.

Stylizacja z brzydkimi butami

Ekspertka Zouza.pl radzi, że w tym sezonie wszystkie brzydkie buty warto dopasować do najbardziej kolorowych rajstop. Najlepiej wybierać mocne kontrasty oraz najbardziej nasycone odcienie. Największe wrażenie zrobią też kabaretki o dużych oczkach. Warto również eksperymentować ze skarpetkami, np. z brokatowym połyskiem. Idealnie sprawdzą się one w niezobowiązujących stylizacjach wieczorowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here