Modelowanie ust

Zmysłowe, pełne usta to obiekt pożądania niejednej kobiety, ale również niejednego mężczyzny u płci przeciwnej. Ile to już razy zastanawiałaś się patrząc w lustro, dlaczego natura nie obdarzyła cię na przykład właśnie większymi ustami, które tak podobają się nie tylko tobie, ale na które zwracają uwagę również panowie. Dzisiaj na szczęście kosmetologia zna na te problemy doskonałe i bardzo proste rozwiązanie – modelowanie ust na przykład za pomocą kwasu hialuronowego.
Oczywiście możliwe jest również optyczne powiększenie ust za pomocą odpowiednio zrobionego makijaży, a więc za pomocą kredki do ust oraz prawidłowo dobranej barwy szminki. To jednak wymaga sporej wprawy w robieniu makijażu – początkujące osoby mogą mieć problem, żeby zrobić to od razu perfekcyjnie, na tyle, żeby uzyskać wymarzony efekt. Właśnie dlatego wymyślono zabieg modelowania ust za pomocą środków kosmetycznych – kwasu hialuronowego. Wiele kobiet jednak zadaje sobie bardzo podstawowe pytanie: czy taki zabieg jest w ogóle bezpieczny i na jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?
Modelowanie ust w ten sposób polega na zastrzykach dokładnie w usta – może się to więc wydawać mało przyjemne. W efekcie usta są pełniejsze, ponieważ wypełnia je kwas lub tłuszcz. Metod na powiększenie ust jest bowiem kilka, najpopularniejszym sposobem jest wstrzykiwanie kwasu hialuronowego.
Jakie są wady i zalety? Do zalet z pewnością można zaliczyć to, że powikłania zdarzają się naprawdę rzadko – wprowadzanym dodatkowym składnikiem jest bowiem znana organizmowi, własna tkanka – tkanka tłuszczowa. Ta się jednak samoczynnie wchłania, dlatego efektem zabiegu będziesz się cieszyć od sześciu do dwunastu miesięcy – czas jest zawsze indywidualny dla każdego przypadku. To również znakomita okazja, aby się przekonać, czy faktycznie nasza fizjonomia z większymi ustami pasuje nam czy też niekoniecznie.
Wadą z pewnością jest obrzęk, który może się utrzymywać nawet do kilku dni po wykonanym zabiegu, a w miejscu, w którym wbijana była igła, mogą pojawić się widoczne siniaki. Tkanka tłuszczowa, wprowadzona do ust w ten sposób, nigdy nie wchłonie się całkowicie, dlatego jeśli taki wygląd nam nie odpowiada, nawet bez robienia powtórzeń usta będą nieco większe niż początkowo, przed zabiegiem.

www.glamourlook.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here