Najpiękniejsze rasy psów

Każdy miłośnik psów, marzy o tym, by mieć w domu swojego pupilka. Jednak wybór odpowiedniej rasy, do najłatwiejszych nie należy. Ludzie mają różne oczekiwania po swoich psach, jedni chcą mieć towarzysza zabaw, inni towarzysza na spacerach, jeszcze inni towarzysza przy uprawianiu różnych sportów. Są też tacy, którzy poszukują spokojnego psa, który będzie im po prostu towarzyszył we wszystkich domowych obowiązkach i nie będzie zbyt wymagający.
Psy są bardzo różne, każda rasa ma jakieś charakterystyczne cechy. Dlatego zanim zdecydujemy się na zakupienie lub przygarnięcie szczeniaka, warto się najpierw czegoś dowiedzieć o danej rasie.
Cocker Spaniel
Jedną z najpiękniejszych ras psów a zarazem najsłodszych, jest rasa Cocker Spaniel. To rasa psów domowych, które uwielbiają spędzać czas z człowiekiem na zabawie i odpoczynku. Cocker spaniel szczeniak, jest niezwykle uroczy, słodki i ładny. Ma zwykle czarną albo złotą sierść średniej długości, czasem ta sierść się lekko kręci miejscami .To pies, który jest średniego wzrostu i ma długie uszy, które opadają mu swobodnie wokół pyszczka, szczególnie przy biegu psa widok ten jest rozbrajający, kiedy uszka klapią mu we wszystkie strony. Szczeniaczki Cocker Spaniela dosyć łatwo się wychowuje. Są to psy posłuszne, słuchające komend i łatwo można je ułożyć. Ale są to też pieski, które lubią się bawić i aktywnie spędzać czas. Są to idealne psy dla rodzin z dziećmi, bo są odpowiednim towarzystwem także dla małych dzieci. Psy te respektują inne rasy psów, dobrze się też dogadują z kotami.

www.bycmama.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here