Pomimo tego, że upominki i prezenty kupujemy niemal przez całe nasze życie, to dla wielu z nas zakup prezentu dla dziecka wciąż pozostaje tym najtrudniejszym – z jednej strony warto kupić coś, co dziecko rzeczywiście wykorzysta, a nie odłoży od razu na półkę, a jednocześnie coś, co nie będzie drogie i wspomoże rozwój dziecka. Czy możliwe jest w ogóle połączenie tych wszystkich cech? Na co zwrócić uwagę kupując dziecku prezent? Ile trzeba na to przeznaczyć?

Już na samym początku warto zaznaczyć, że limitem finansowym na prezenty dla dzieci powinny być wyłącznie nasze możliwości finansowe – nigdy nie starajmy się kupować prezentów droższych niż możemy sobie na to pozwolić bez uszczerbku dla domowego budżetu. Wbrew pozorom dobry prezent nie musi być wcale drogi. Co prawda nie sposób wskazać konkretnej kwoty, jednak wydawanie setek złotych często mija się z celem, a sukces, tj. uśmiech dziecka, osiągniemy już wydając kilkadziesiąt złotych!

Co jednak możemy kupić dziecku, aby cieszyło się z prezentu?

Puzzle

Pomimo tego, że o puzzlach coraz częściej zapominamy, to wciąż są one wspaniałym i uniwersalnym prezentem – nawet po kilkunastu latach od ich otrzymania mogą one dalej służyć. Decydując się na zakup puzzli warto wziąć pod uwagę przede wszystkim wiek dziecka i dopasować do niego ilość puzzli – jak będzie ich zbyt dużo i będą one zbyt trudne to dziecko szybko może się nimi znudzić, zaś gdy będą zbyt łatwe to układanie nie będzie dawało mu żadnej satysfakcji. Puzzle kupimy w każdym sklepie z zabawkami oraz w supermarketach już w okolicach 20-50 złotych.

Gry planszowe

Już w tym miejscu warto wspomnieć o tym, że dzisiejsze gry planszowe niewiele wspólnego mają z produktami dostępnymi w sklepach kilkanaście lat temu – dzisiaj gry są znacznie bardziej zaawansowane i nie opierają się jedynie na elementach losowych jak chociażby „chińczyk”. Dobra gra planszowa to wydatek od 20 do nawet 200 złotych. Tak jak i w przypadku puzzli, tak i tutaj warto zwrócić uwagę na wiek dziecka. Warto zwrócić również uwagę na ilość graczy potrzebnych do danego tytułu – najbardziej uniwersalne są takie które dają możliwość rozegrania partii zarówno przy dwóch, jak i czterech graczach.

Klocki

Kolejnym z prezentów uniwersalnych, który sprawdzi się niezależnie od wieku dziecka, są wszelkiego rodzaju klocki – zarówno te wykonane z tworzywa, jak i z drewna. Każdy zestaw klocków daje możliwość tworzenia własnych budowli, a także późniejszej zabawy przy ich wykorzystaniu. Zestaw dobrych klocków nie jest wcale drogi – najtańsze kupimy już za kilkanaście złotych!

Podsumowując, mamy wiele różnych możliwości zakupienia dobrego i stosunkowo taniego prezentu dla naszych pociech i powinniśmy z tego korzystać. Pamiętajmy o tym, że nie liczy się ilość wydanych pieniędzy, a sam fakt, że dziecko coś dostaje – ono już z tego będzie zadowolone, uśmiechnięte i szczęśliwe! Warto zatem poświęcić chwilę na znalezienie dobrego prezentu, a nie decydować po wpływem chwili podczas przypadkowego pobytu w sklepie z zabawkami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here