Picie ziół w Polsce nie jest jeszcze tak bardzo popularne,chociaż coraz częściej polecane – przez dietetyków czy nawet przez lekarzy. Nie bez powodu! Napary ziołowe posiadają szereg właściwości, które regulują pracę organizmu i oczyszczają go z toksyn. Jednym z takich właśnie ziół jest pokrzywa.

Pokrzywa znana od pokoleń

Kiedyś pokrzywa bardzo często gościła na polskich stołach w formie zupy, dzisiaj to także świetny dodatek do sałatek. Ożywia się nie tylko talerz zielonym dodatkiem, ale także podkreśla smak np. łososia i czy francuskich serów.

Co ciekawe, dodana do psiej karmy może stanowić bardzo dobrą osłonę przeciwko insektom, takim jak komary, mrówki czy kleszcze.

Co ma w sobie pokrzywa?

Pokrzywa posiada bardzo dużą ilość witamin, mikroelementów oraz soli mineralnych, które przynoszą pozytywne efekty podczas leczenia kamicy nerkowej. Jest polecana także osobom mającym problemy z tarczycą czy są chorzy na Hashimoto. Chorzy bardzo często zmagają się z refluksem, a picie pokrzywy neutralizuje te dolegliwości i pozwala lepiej przyswajać pokarmy.

Efekty są odczuwalne od razu, pod warunkiem, że taki napar pije się trzy razy dziennie.

Pokrzywowa moc przeciw chorobom

Ponadto zioło to obniża poziom cholesterolu, a co za tym idzie także ciśnienie krwi. Pokrzywę warto stosować także podczas zmagania się z alergią na pyłki traw czy drzew. Jest także idealnym lekarstwem przeciwbólowym.

Warto również wiedzieć, że można ją stosować w formie okładów, które  przyczynią się do szybszego zagojenia się ran.

Czy pokrzywa pomaga w odchudzaniu?

Codzienne picie naparu z pokrzywy przypadnie do gustu również tym paniom, które chcą zadbać bardziej o swoją sylwetkę. Często podczas ćwiczeń z powodu złego nawodnienia, zatrzymuje się woda w organizmie, która powoduje obrzęki stóp.

Picie pokrzywy pozwala szybciej odprowadzić nadmiar wody i przyczynić się do poprawy spalania tkanki tłuszczowej. Jeśli nie chcemy pić całego naparu, można kilka kropel dodać do wody – jest to świetna alternatywa zwłaszcza dla tych osób, które mają problem z codziennym piciem wody.

Podobnie na nasz organizm wpływa zielona herbata. Są takie zalety picia zielonej herbaty, o których musisz wiedzieć! 

Więcej informacji na temat właściwości pokrzywy, zielonej herbaty oraz innych naparów znajdziesz na www.herbata.info.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here